UWAGA!

Eko-wyróżnienie dla "osiemnastki"

Przyjaciele Ziemi ze szkoły podstawowej nr 18 zdobyli wyróżnienie w konkursie Puchar Recyklingu w kategorii "Edukacja ekologiczna" organizowanym przez „Przegląd Komunalny”.

"Konkurs o Puchar Recyklingu organizowany przez „Przegląd Komunalny” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne.
       Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów, tych które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.
       W Konkursie biorą udział: urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki komunalne gmin i powiatów, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie, inne podmioty gospodarcze, mające zezwolenie na usuwanie odpadów stałych. W kategorii Edukacja Ekologiczna, oprócz gmin i firm komunalnych, udział biorą szkoły, organizacje ekologiczne, parki krajobrazowe, parki narodowe, leśne kompleksy promocyjne, centra edukacji ekologicznej oraz firmy, którym zależy na budowaniu świadomości ekologicznej.
       Uczestnicy rywalizują w dziewięciu kategoriach. W Konkursie przyznawane są prestiżowe Puchary Recyklingu, o które ubiegają się podmioty biorące udział w co najmniej sześciu kategoriach." - tak o samym konkursie, który w tym roku miał już jedenastą odsłonę piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej.
       9 listopada (wtorek) odbyło się posiedzenie Kapituły w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie, na którym wyłoniono laureatów Pucharu Recyklingu. Wyróżnieniem w kategorii "Edukacja ekologiczna" została nagrodzona elbląska "osiemnastka". Dodatkowo za wyróżnienie w swojej kategorii "Edukacja ekologiczna" SP 18 otrzyma nagrodę - tablice informacyjno - dydaktyczne, które staną w Zielonym Zakątku.
       Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas Targów "Poleko" - największej w Europie Środkowo-Wschodniej targowej wystawy poświęconej ekologii, która odbędzie się w dniach 23-26 listopada w Poznaniu.
      
Dorota Życzkowska, Szkoła Podstawowa nr 18
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama