UWAGA!

EKO wystawi kandydata na prezydenta

Elbląski Komitet Obywatelski podjął decyzję o wystawieniu swojego kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach samorządowych.

Zgodnie z otwartym charakterem inicjatywy, Komitet ogłosi wkrótce otwarty nabór kandydatów na prezydenta Elbląga. Zaproszenie kierowane jest do osób bezpartyjnych, akceptujących idee Komitetu. Kandydat będzie musiał m.in. przedstawić swój życiorys oraz program rozwoju miasta. Spośród zgłoszeń EKO wyłoni do trzech kandydatów, którzy wezmą udział w debacie publicznej oraz poddani zostaną wstępnej ocenie elblążan. Ostatecznego wyboru kandydata na prezydenta dokona EKO, posiłkując się m.in. powyższymi wynikami konsultacji. Szczegółowe informacje zostaną zmieszczone na tworzonej stronie internetowej Komitetu, która powinna pojawić się przed świętami.
       W podobny sposób EKO zaprosi aktywnych obywatelsko elblążan do tworzenia swojej listy wyborczej. Zaproszenie skierowane będzie do osób bezpartyjnych, aktywnych społecznie i gospodarczo, respektujących ideały Komitetu. Poprzez taką formę Komitet chce zaangażować tych elblążan, którzy nie chcą kandydować z partyjnych komitetów wyborczych, a chcieliby podjąć służbę w samorządzie na rzecz społeczności elbląskiej.
      
      
Arkadiusz Jachimowicz, EKO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Witam Panie Arkadiuszu. Uprzejmie dopraszam się odpowiedzi na pytanie, które mnie nurtuje od początku powstania EKO, oto jego treść. Czy członkowie EKO będą sami siebie oceniali i rekomendowali jako kandydatów na radnych i prezydenta. Będę wdzięczny za jasną odpowiedź. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-12-14)
 • Drogi seniorku! A któż to, będzie rekomendował innych kandydatów, jeśli nie własne komitety i zwolennicy. Kiedy nasi startuja na urzędy: jest to godne i sprawiedliwe, jak to samo czyni konkurencja: jest to pazerna walka o władzę. Nasi namaszczeni tradycją kilkudziesięciu lat sprawowania rządów tchną wprost stateczną mądrością i dojrzałością, nowi kandydaci to jeno pornograficzna prawie żądza pieniądza. Zastawmy Eden, przywitajmy Babilon
 • ideały Komitetu - gdzie je znaleźć, jakie są ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niepodPiS(2009-12-15)
 • Mool. Czytaj ze zrozumieniem. EKO czyli komitet Obywatelski ma namaszczać kandydatów do władzy w imieniu obywateli RP. W związku z tym pytam się tylko czy członkowie EKO będą namaszczali samych siebie czyli mówiąc inaczej chodzi mi o to czy członkowie EKO sami będą brali udział w wyborach jako kandydaci na radnych lub prezydenta. Chcę wiedzieć tylko tyle i aż tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-12-15)
 • Elbląski czynny urnochod (20 % uprawnionych do głosowania) nie strawi kandydata spoza układu partyjnego. Tak wiec pojecie samorządności w tym mieście będzie jeszcze przez wiele lat iluzją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-12-15)
 • EKO - żart! dziwie sie, ze chce im sie w to bawic ! Pewnie kasa z tego jest. Za darmo nie plotkuja. EKO -FE juz kase z UE wykrecilo :)) przeciez elektrownia pradu za darmo nie da :)) nie dziekuje nie glosuje na utopie nie te twarze. Odpycha mnie ta idea pff nie ufam im i mam powody EKO? 3 x NIE NIE NIE
 • może nowy prezydent zainteresuje sie wynagrodzeniami ksiegowych pracowników administracji i obsługi w elbląskich szkołach. pracownicy nie wiedzą kto decyduje o ich wynagrodzeniach. wydział skarbnika nie decyduje wydział edukacji też nie decyduje moje pytanie KTO jest odpowiedzialny za wynagrodzenia tych pracowników. Kto zgarnia kasę za projekty unijne gdzie w urzędzie miasta potworzono spacjalne stanowiska do rozliczeń-ktoś pracuje za darmochę na rzecz tych rozliczających granda oświata to nie tylko nauczyciele reszta traktowana jest jak hołota wstyd dla wydziału edukacji i skarbnika
 • Seniorek- EKO może sobie namaszczać kogo tylko zechce (i ze swojego grona i z naboru). Mają do tego prawo. I to będzie w imieniu EKO a nie RP. Zawiązali się z jasnym przesłaniem zaangażowania w życie polityczne miasta i nie wykluczali swojego kandydowania. To akurat uważam za całkiem zdrowe i normalne działanie. A jeżeli stwierdzą, że są lepsi od kandydatów z naboru? Takie życie. Myślę, że nie łamią żadnych standardów w tym temacie. PS Bronię EKO? Hm, chyba mam świńską grypę. Czerwony
Reklama