UWAGA!

Ekologiczna „Osiemnastka”

Elbląg, Ekologiczna „Osiemnastka”

Z ponad pół tysiąca uczestników ogólnopolskiego konkursu „Dbajmy o środowisko – to takie proste!” jury wyłoniło 46 regionalnych zwycięzców. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu.

Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, Centrów Edukacji Ekologicznej oraz Parków Krajobrazowych, wyłoniło 138 szkół – autorów najlepszych prac w każdym województwie, w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i gimnazja. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie w swojej okolicy akcji propagującej ochronę środowiska, a następnie udokumentowanie jej w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Członkowie kapituły podkreślili, że poziom prezentowanych prac najwyższy był w szkołach podstawowych. Natomiast w gimnazjach poziom oceniony został jako dobry.
       Najlepszymi szkołami w kraju, które zgromadziły największą ilość punktów, okazały się: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w województwie dolnośląskim, Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu (w kategorii IV-VI). 
       26 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas finału akcji szkoły walczyć będą o główną nagrodę – nowoczesną pracownię naukową, wartą ponad 50 tysięcy złotych. Konkurs został zorganizowany w ramach akcji „Tesco dla szkół”.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama