UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekologiczne II LO

Elbląg, Maciej Berkowski
Maciej Berkowski (fot. nadesłane)

Uczniowie II LO w Elblągu chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Kinga Kozieł z 3c i Maciej Berkowski z 1e w tegorocznej jubileuszowej – już trzydziestej edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - dotarli do ogólnopolskiego finału i ukończyli go z tytułami finalistów.

Do uzyskania tytułu laureata Maćkowi zabrakło jedynie jednego punktu. Jednakże ich wspólny wynik w rankingu startujących w niej szkół uplasował II Liceum Ogólnokształcące z Elbląga na drugim miejscu w kraju. Opiekunem i nauczycielem młodzieży była Hanna Pietras.
       Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest najpopularniejszą olimpiadą w Polsce zarejestrowaną w Ministerstwie Edukacji Narodowej, cieszącą się od wielu lat ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów, gromadząc wokół siebie ludzi zafascynowanych problematyką przyrody i jej prawami. 
       Udział w olimpiadzie jest cenną pomocą w realizacji programów ekologii i ochrony środowiska. W uznaniu wiedzy i zaangażowania olimpijczyków ponad 60  wyższych uczelni publicznych uchwałą swych senatów przyznało jej finalistom i laureatom wstęp na najbardziej atrakcyjne kierunki bez postępowania kwalifikacyjnego.
       Opiekę merytoryczną nad Olimpiadą Wiedzy Ekologicznej od 1991 r. sprawuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Finał centralny olimpiady w tym roku odbył się w dniach 5-7 czerwca na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Spośród 25 tysięcy uczniów z całej Polski zakwalifikowało się do niego 113 osób. Pierwszego dnia miał miejsce egzamin pisemny, następnego dnia odbyły się eliminacje ustne. Jubileusz konkursu został uczczony ogniskiem nad jeziorem, pokazem fajerwerków, tortem i koncertem zespołu szantowego.
       - Wzięłam udział w olimpiadzie po raz drugi, rok temu też byłam finalistką. Uważam, że udział w niej to ciekawe doświadczenie, które pomaga zrozumieć przyrodę, geografię, poznać przepisy prawne ochrony przyrody. Do tego wymaga znajomości wielu dziedzin, nie tylko biologi – mówi Kinga Kozieł.
       - Zamiłowanie do natury zawdzięczam dziadkom i rodzicom, którzy dbali o moją edukację ekologiczną od najmłodszych lat. Spędzałem z nimi wakacje w domku nad jeziorem. Często spacerowaliśmy po lesie rozmawiając i korzystając z przewodników po ptakach, drzewach i roślinach – dodaje Maciej Berkowski. - Jestem w klasie matematyczno- fizycznej, bo lubię też przedmioty ścisłe i z nimi wiąże swoją przyszłość. Wiedza zdobyta podczas przygotowań do olimpiady na pewno przyda mi się w dorosłym życiu, ponieważ zawody techniczne, a taki wybiorę, często zajmują się przekształcaniem naszego otoczenia, a warto uwzględniać przy tym możliwe konsekwencje nie tylko dla ludzi, ale również całego środowiska.
       - Kinga i Maciej to bardzo zdolni uczniowie. Dążyli do sukcesu systematycznie poprzez wielomiesięczną pracę z testami z olimpiad, dodatkową literaturą, Internetem. To zaprocentowało. Zdolność uczniów to tylko 30 procent sukcesu, reszta to ich wysiłek. Szczerze podziwiam Kingę i Macieja za to, czego dokonali. Dziękuję też ich rodzinom za wsparcie w czasie przygotowań do tej olimpiady – mówi Hanna Pietras, nauczyciel II LO.
      
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama