UWAGA!

Ekonomik na Harendzie w Zakopanem

Elbląg, Ekonomik na Harendzie w Zakopanem
(fot. nadesłane)

W dniu 22 października w Szkole Podstawowej nr 9 na Harendzie w Zakopanem odbyła się inicjatywa młodzieżowa pod nazwą„Języki się integrują”. Organizatorem inicjatywy była młodzież należąca do Klubu Europejskiego ”Here&There” działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Elblągu, a także członkowie Koła Europejskiego „Tatrzańskie Szarotki” z Zakopanego.

Podczas spotkania odbyło się przedstawienie ”Czerwony Kapturek po europejsku” oraz gra językowa. Opiekę dydaktyczną nad członkami Klubu Europejskiego sprawowały Kamila Gibas oraz Agnieszka Hauer, nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Elblągu. Członkowie Klubu Europejskiego z Elbląga starali się, w ramach projektu, przedstawić również najmłodszym uczestnikom spotkania oraz Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 9, dotychczasowe osiągnięcia i działalność Klubu Europejskiego „Here&There”. Najmłodsi uczestnicy Koła Europejskiego „Tatrzańskie szarotki” z Zakopanego, pod opieką dydaktyczną Bożeny Furtak, przedstawili inscenizację w języku angielskim oraz zorganizowali dla starszych kolegów słodki poczęstunek. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły członkowie Klubu Europejskiego mieli możliwość obejrzenia muzeum oraz mauzoleum Jana Kasprowicza, patrona Szkoły Podstawowej nr 9, położonego nieopodal szkoły.
       Nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami, w ramach zorganizowanej inicjatywy, stwarza w przyszłości możliwość zrealizowania wspólnego projektu na płaszczyźnie działalności organizacji młodzieżowych.
      

 


       Inicjatywa młodzieżowa „Języki się integrują” odbyła się w ramach realizacji drugiego etapu projektu „Edukacja nieformalna, jako sposób jednoczenia się w różnorodności”. Projekt opiera się na próbie integracji, w ramach edukacji poza formalnej, różnych grup społecznych, poprzez gry i zabawy o tematyce europejskiej. Pierwszy etap projektu odbył się dnia 25 maja w Zespole Szkół Ekonomicznych podczas organizowanych corocznie „Dni Europy”.
      

Agnieszka Hauer, Zespół Szkół Ekonomicznych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama