UWAGA!

Elbląg ma kalendarz na nowy rok

 Elbląg, Kalendarz elbląski powstał jako inspiracja kalendarzem krakowskim z 1914 r.
Kalendarz elbląski powstał jako inspiracja kalendarzem krakowskim z 1914 r. (fot. portEl.pl)

Na lokalnym rynku wydawniczym ukazał się „Kalendarz elbląski na rok 2018”. To propozycja dla nie tylko dla tych, którzy nie wyobrażają sobie planowania dnia bez papierowej wersji kalendarza, ale dla wszystkich, którzy interesują się historią naszego miasta.

Kto jeszcze zapisuje terminy spotkań czy ważne rocznice w papierowych kalendarzu? - może zapytać niejeden miłośnik smartfona. Można w to nie wierzyć, ale są jeszcze takie osoby. I to m.in. dla nich „Kalendarz elbląski na rok 2018” może okazać się świetnym noworocznym prezentem.
       - Wydając ten kalendarz, wzorowałam się na kalendarzu krakowskim Józefa Czecha z 1914 r., który zdobyłam na licytacji. To jest kompendium wiedzy o Krakowie w tamtym czasie, bo kalendarze zawierały wówczas wiele informacji o życiu miasta: adresy mieszkańców, reklamy firm, ludzie szczycili się swoim majątkiem, kamienicami, których byli właścicielami, podawano w nich wiele użytecznych informacji o odjazdach pociągów, mszach w kościołach i wiele innych. Były też bardzo dobrze wydane graficznie i do tego stylu też nawiązuję – opowiada Marzenna Bracka-Kondracka, właścicielka wydawnictwa Uran, wydawca „Kalendarza Elbląskiego na 2018 rok”.
       Elbląski kalendarz oprócz tradycyjnych miejsc na zapiski w każdym z dni 2018 roku zawiera wiele użytecznych informacji o Elblągu i powiecie elbląskim (np. maile i numery telefonów radnych, najważniejszych instytucji, spis ulic Elbląga) oraz różne ciekawostki, np. rocznice historycznych wydarzeń na przestrzeni wieków. Edukacyjną wartość kalendarza wzmacnia artykuł Lecha Brywczyńskiego na temat historii Elbląga w pigułce oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który to jubileusz będziemy świętować w 2018 roku.
       „Kalendarz elbląski na rok 2018” można kupić w elbląskich księgarniach, informacji turystycznej w Ratuszu Staromiejskim oraz w wydawnictwie Uran. Lub wygrać w naszym konkursie.
      
      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pierwsze było szalone Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Elbląskiej ''Jaszczur" - wydawca < Kalendarza Elbląskiego 1987 !. Stworzyli znakomity, praktyczny Kalendarz - w całości sfinansowany z reklam. Jest tam tekst Profesora Stanisława Gierszewskiego, który warto przywoływać w kolejnych edycjach kalendarzy.
  • Tu są też wspaniałe teksty edukacyjne i informacje-historia Elbląga, Niepodległość-dobro bezcenne, i wiele. wiele innych informacji których brakuje w innych kalendarzach. Warto go mieć i korzystać! Poza tym pięknie wydany w stylu "retro".
Reklama