UWAGA!

Elbląg rośnie w siłę kobiet

 
Elbląg, Elbląg rośnie w siłę kobiet
fot. nadesłana

W Elblągu odbyło się noworoczne spotkanie członkiń i sympatyków Kongresu Kobiet. Co warte podkreślenia, frekwencja podczas spotkaniu przerosła oczekiwania organizatorek, dając im nie tylko powód do satysfakcji ale też namacalny dowód na to, że symboliczne ziarno, jakim są idee szerzone przez Kongres Kobiet, wydaje znakomite plony.

- Z każdym rokiem jest nas w Elblągu i regionie coraz więcej – cieszy się Jadwiga Król, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach – W gronie osób, które współpracują z nami i na pomoc których zawsze możemy liczyć, są panie piastujące najwyższe stanowiska. Do naszego grona systematycznie dołączają kolejne elbląskie organizacje pozarządowe. Znacząco wzrosła też liczba naszych liderek w terenie.
       Elblążanki z Kongresu Kobiet tradycyjnie spotkały się w styczniu, by podsumować to, co wspólnie udało się zrobić w minionym roku. A było tego naprawdę sporo.
       Najważniejszy był dla nas udział w IV Kongresie Kobiet – powierzono nam zadanie zorganizowania panelu dyskusyjnego na temat „ Osoby zależne i ich opiekunowie w życiu codziennym”. Co satysfakcjonujące, jeden z wielu proponowanych przez nas wniosków, trafił na listę 10 najważniejszych postulatów IV Kongresu Kobiet (chodzi o przypisanie świadczenia pielęgnacyjnego do osoby niepełnosprawnej a nie, jak dotąd, do jej opiekuna, co uniemożliwia opiekunom osób zależnych podjęcie aktywności zawodowej).
       Miniony rok przyniósł nam jeszcze jeden bardzo spektakularny sukces: nasza koleżanka Jadwiga Król – Pełnomocniczka stowarzyszenia na Warmii i Mazurach otrzymała za swoją działalność Specjalne Wyróżnienie Kongresu Kobiet.
       - Dedykuję to wyróżnienie wszystkim swoim koleżankom ze stowarzyszenia – podkreśla Jadwiga Król - Stanowimy aktywną i – co ważne- bardzo już zżytą grupę. Widać to szczególnie wtedy, gdy wspólnie coś organizujemy. Moim dziewczynom wystarczy tylko rzucić hasło, a reszta błyskawicznie dzieje się samo!
       Także bieżący rok zapowiada się dla elblążanek interesująco i pracowicie.
       Już dziś wiemy, że na czerwcowy V Kongres Kobiet pojedzie z Warmii i Mazur (m.in. z Olsztyna i Elbląga) ponad 200 osób. Wyjazd tak licznej grupy pań będzie możliwy dzięki życzliwości Marszałka Województwa - Jacka Protasa, Prezydenta Elbląga - Grzegorza Nowaczyka oraz dyrektora elbląskiego Browaru - Romana Korzeniowskiego. Przy okazji zawsze z satysfakcją podkreślamy, że działania Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach popierają najbardziej wpływowi panowie w regionie.
       I jeszcze na koniec: jesienią członkinie Kongresu Kobiet z Warmii i Mazur czeka kolejne duże wyzwanie: 17 -16 października organizujemy w Elblągu i Olsztynie dwudniowy Regionalny Kongres Kobiet. Jego tematyką pragniemy wpisać się w ustalony przez Parlament UE na rok 2013 Europejski Rok Obywateli.
      
Anna Kowalska, Kongres Kobiet, Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama