UWAGA!

Teraz ja - Elbląska służba zdrowia

 
Elbląg, Elbląska służba zdrowia
fot. nadesłana

Służba zdrowia różnie jest przez nas odbierana, jedni z lekarzy są zadowoleni, inni narzekają. Narzekania słychać również na połączenie z numerem alarmowym czy na zbyt długi czas oczekiwania na ratowników medycznych.

Dość długo nie korzystałem z usług owych służb, aż do nagłej potrzeby. Sam mogłem się przekonać jak to dzisiaj działa. Przed samymi świętami musiałem wezwać do żony pogotowie, zadzwoniłem pod nr 999 i bez żadnych problemów się połączyłem. Bardzo szybko przyjechała karetka. Ratownicy medyczni po swoich badaniach zabrali żonę do Szpitala Wojskowego, gdzie została przyjęta na oddział. Choroba została szybko zdiagnozowana, lecz po dwóch dniach doszło coś bardziej niepokojącego i szybko karetką została przetransportowana do Szpitala Wojewódzkiego.
       Tam lekarze zrobili bardzo szybko swoje badania i przyjęli żonę na oddział neurologii. Odpowiednie badania, odpowiednie leki i co najważniejsze super opieka począwszy od pielęgniarek po lekarzy pomogły na szybkie "postawienie na nogi"
       No i coś co mnie najbardziej zadziwiło: podczas pobytu w szpitalu przy ul. Królewieckiej lekarz, rozmawiając z żoną przekazał, iż dzwonił lekarz ze Szpitala Wojskowego (a był tylko lekarzem dyżurującym), aby dowiedzieć się o stan swojej byłej pacjentki - myślałem, że takie sceny to tylko w filmie są możliwe. Wbrew temu, co się słyszy lekarze nie tylko wykonują swoją pracę, aby szybko zbyć swoje obowiązki, ale wykonują ją z pełnym powołaniem, oferując wiele potrzebującym.
       Jeśli taką regułą kieruje się większość osób, począwszy od ratowników medycznych poprzez pielęgniarki a skończywszy na lekarzach to uważam, że nasza elbląska służba zdrowia jest na jednym z wyższych poziomów profesjonalizmu i inni mogą się od nich uczyć.
      
fajnyfacet
Liczba publikacji: 20
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 4 9

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • super! i to się chwali. Elbląskie szpitale dość wysoko stoją w rankingu Polski, a jak widać to i ekipa jest coraz to bardziej profesjonalna i bardziej niż doskonała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  pozytywwielki(2014-04-29)
 • oj, na komentarze to autor nie ma co liczyć. Same pozytywy! To się w Elblągu nie zdarza ! Miło poczytać. ..
 • To fakt, jak napisałem - sądziłem, ze takie sceny to tylko w filmie :) Ale tak było i chciałem tym się podzielić z innymi. Mam nadzieję, że nie był to zbieg okoliczności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  fajnyfacet(2014-04-29)
 • A ja napiszę trochę krytyki. W kwietniu udałem się w nocy na pogotowie mieszczące się w Szpitalu Wojewódzkim. Dojeżdżając zobaczyłem mnóstwo Policji i Straży Pożarnej. Od policjanta dowiedziałem się że w szpitalu jest alarm bombowy i nikogo nie wpuszczają. Zadzwoniłem na numer alarmowy z pytaniem gdzie mogę udać się po pomoc. Najpierw usłyszałem że w szpitalu na Orzeszkowej. Po wyprostowaniu i wyjaśnieniu że tam stoją karetki, pani poinformowała mnie że mam się udać do szpitala na Związku Jaszczurczego. Po potraktowaniu mnie jak psa przez pielęgniarkę, pojechałem do Szpitala Miejskiego, gdzie również odjechałem z kwitkiem. Stąd tylko parę metrów do Wojskowego, pielęgniarka po wysłuchaniu o co chodzi bez wahania wezwała lekarza i ten udzielił mi pomocy mimo że nie mieści się tam pogotowie. Dziękuje im bardzo za pomoc i okazanie się PRAWDZIWĄ POMOCĄ MEDYCZNĄ. A swoją drogą pytanie do Prezydenta Miasta, czy to normalne że jeden szpital trzyma wszystko w garści? A co w sytuacjach awaryjnych? gdzie ludzie mają udać się po pomoc? Wystarczy awaria wodociągu, prądu czy inne zdarzenie i całe miasto zostaje pozbawione pomocy medycznej. Czy tylko jeden szpital w mieście istnieje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Pajent(2014-04-29)
 • Wyjątek potwierdza regułę. .. Oczywiście są w Elblągu dobrzy lekarze. Podobno. Ja, po wielu latach walki z chorobą natknęłam się na maksimum 3-4 kompetentnych, uczciwych i wrażliwych. A byłam u. .. ho ho i jeszcze trochę. Z pogotowiem nie chcę mieć nic wspólnego. Wolę jechać do Braniewa i przetrwać tę, nie aż tak długą drogę, jeśli jest taka możliwość, niż iść na pogotowie w tym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  choraodlat(2014-04-29)
 • Szkoda, że nie wszyscy chorzy a także pacjenci wspomnianej neurologii mają takie dobre doświadczenia. Niestety byłam świadkiem wielu rzeczy na tym oddziale, które na pochwałę na pewno nie zasługują. Wystarczyło 12 dni leżenia tam siostry, bo nawet leczeniem nie chcę tego nazwać. Nasłuchałam się i napatrzyłam - oczom i uszom bym nie uwierzyła, gdybym tam nie bywała. .. a następny dowód jak pomogli to fakt, iż już w dniu jej wypisu wieczorem musiałam wzywać pogotowie - bo m. in. temperatura była 40 stopni C.
 • lekarze z wojskowego OK
 • Podziwiam profesjonalizm doktora Brzezickiego z reumatologii w WSz. To lekarz jakich mało, sam potrafi zatroszczyć się o pacjenta. też się zdziwiłem, gdy pan doktor dzwoni do mojej mamy i pyta o stan zdrowia. A poza tym oddział reumatologii w Wojewódzkim Szpitalu w Elblągu jest jednym z lepszych. Persone, l, widać tam, że lubi swoją prace i pracuje z zamiłowania a nie z przymusu. Grunt to zgrana ekipa. Pozdrawiam dr. ordynatora oddziału pana Brzezickiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  /Alojzy/(2014-04-30)
 • Szanowni współmieszkańcy Elbląga. O jakości życia, mieszkania, leczenia, załatwiania spraw w urzędach i placówkach itp itd decydują ludzie. Tak, tak. I Pan, Pani i ja i zwykł pacjent, zwykły lekarz czy zwykła pielęgniarka, motorniczy, strażak, kierowca czy kasje w samie. .. Placówki zdrowia to dla przeciętnego mieszkańca pojawiają się jak jest chory lub coś dramatycznego się wydarzyło. Wymagania od otoczenia w takich sytuacjach rosną i nie zdajemy sobie sprawy jak jest to stresujące dla ludzi placówek opieki zdrowotnej. Osobiście nie spotkałem w Elblągu zjawisk krytycznych. Poziom, ,usług, ,oceniam jako dobry. Oczywiście są miejsca i bardzo dobre. Niestety o możliwościach placówek decydują nie tylko talenty ludzi. Są punkty NFZ, procedury, wyceny. .. .proszę sobie wyobrażić iż miasto Elbląg w roku 2014 otrzymało per saldo na jednego mieszkańca 15 procent mniej pieniędzy niż Olsztyn i co ciekawe 10 procent mniej niż Morąg. Co ciekawe NFZ, jak i były Prezydent miasta Elbląga machają nadal sztandarami PISu. .. .ps nie jestem żadnym medykiem i nie pracuje w żadnej placówce zdrowi. Dane podaje za internetowym wykazem NFZ O/Olsztyn. Wymaga to uważnego przeanalizowania, gdyż zawiłość publikacji często przekracza cierpliwość. .. .Tak jak algorytm wyliczania czasu oczekiwania w kolejce. .. .
Reklama