UWAGA!

Elbląski „Kalos Kagathos”

2007-02-28
Aktualizowany 2007-03-02 00:28
Elbląg, Uczestnicy programu
Uczestnicy programu (fot. Paweł Serocki).

Kalos Kagathos znaczy z greckiego tyle, co piękny i dobry. To także nazwa programu dla młodzieży, który zaprezentują jego pomysłodawcy oraz uczestnicy w piątek (2 marca) o godz. 17 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Kalos Kagathos to ideał arystokratycznego wychowania w starożytnej Grecji, człowieka odznaczającego się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała oraz umiarkowaniem, stawiającego bezinteresownie swe siły do dyspozycji krajowi i społeczeństwu.
     Nastoletni uczestnicy pierwszych mistrzostw miasta w Kalos Kagathos, aby być bliżej starożytnego ideału, brali udział w różnorodnych konkurencjach organizowanych przez Grupę Szkoleniową „Kalos Kagathos” przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. Pod koniec zeszłego roku młodzież zmagała się z wieloma zadaniami fizycznymi i intelektualnymi. Uczestnicy biegali po Bażantarni, strzelali z łuku, rysowali i rozwiązywali łamigłówki. W finale młodzi elblążanie mieli za zadanie przeprowadzić akcję na rzecz mieszkańców miasta. Jedna z grup odwiedziła dzieci w szpitalu oraz w Domu Dziecka. Obdarowała je maskotkami, w Domu Dziecka zorganizowała mini zawody w Kalos Kagathos.
     Pomysłodawcami programu „Kalos Kagathos” są Bogusław Tołwiński, nauczyciel wychowania fizycznego SP16 w Elblągu, trener triathlonistów Truso Elbląg oraz zwycięzca telewizyjnego programu „Zdobywcy”; Aleksandra Wojnarowska, psycholog, medalistka mistrzostw Polski w triatlonie; Roman Magdziarczyk, olimpijczyk w chodzie sportowym oraz Wojciech Pogorzelski.
     - Program „Kalos Kagathos” będzie w przyszłości kontynuowany, a naszym zamiarem jest wdrożenie go do elbląskich szkół - mówi Aleksandra Wojnarowska, jedna z organizatorów mistrzostw. Na piątkowym spotkaniu pomysłodawcy przybliżą ideę programu oraz opowiedzą o jego pierwszej edycji. Prezentacja skierowana jest zarówno do elbląskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jak i ich nauczycieli. - Na pewno nie będzie nudno - zapewnia Aleksandra.
     Przypomnijmy, że Młodzieżowy Dom Kultury wspiera i pomaga w promocji ciekawych przedsięwzięć związanych z alternatywnymi formami spędzania wolnego czasu. W zeszłym roku szkolnym w MDK odbyło się siedem „Spotkań z podróżą”, których bohaterami byli młodzi elblążanie.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo, Brawo i jeszcze raz Brawo dla organizatorów Kalos Kagathos – kwintesencja pracy u podstaw, wychowania umysłowego i fizycznego i wszystkiego co najlepsze dla dzieciaków. Pogratulować pomysłu i życzyć wytrwałości w przedsięwzięciu. Powodzenia!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    krzychu(2007-03-02)
Reklama