UWAGA!

Elblążanie posadzili 700 choinek

 Elbląg, Elblążanie posadzili 700 choinek
fot. dk

Łopata w ruch i do roboty! Jak ciężką, ale i dającą ogromną frajdę pracą jest sadzenie drzew, przekonali się dziś (9 kwietnia) elblążanie, którzy razem z leśnikami w Bażantarni posadzili 700 nowych drzewek. Zobacz więcej zdjęć.

- Nie wiem, ile posadziłam dziś drzew, ale dosyć dużo - mówi jedenastoletnia Oliwia. - Sadzenie drzew to naprawdę ciężka praca, ale daje wielką satysfakcję. Drzew nie wolno niszczyć, trzeba je szanować, bardzo o nie dbać. Sadzimy je po to, żeby było więcej tlenu, żeby było ładniej, żeby nasze lasy były większe i piękniejsze.
       To już kolejna akcja sadzenia drzew z elbląskimi leśnikami. Co roku elblążanie w pocie czoła powiększają objętość lokalnych lasów, a dzieci dowiadują się od leśniczych, co w trawie piszczy... - Jest to okazja dla dzieci, by się czegoś nowego dowiedzieć – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - W tym roku powstanie plantacja choinek, które za kilka lat będzie można u nas nabyć.
       Przy tej okazji leśnicy dzielą się z elblążanami wiedzą o lesie, opowiadają, jak istotną rolę odgrywają lasy dla naszego środowiska. - Taka choinka prosto z lasu jest najbardziej ekologiczna, dlatego, że kumuluje w sobie dwutlenek węgla - dodaje leśnik. - Sadząc lasy, wspomagamy nasze środowisko, bo drzewa poprzez kumulację dwutlenku węgla, ograniczają efekt cieplarniany.
       W tym roku akcja sadzenia drzewek odbyła się przy leśniczówce Dębica za górą Chrobrego. Po ciężkiej pracy odbyło się ognisko, a każdy, kto sadził drzewka, otrzymał do domu pamiątkową choinkę. - Każdego roku sadzimy las w innym miejscu, zawsze tam, gdzie wcześniej drzewa były wycinane - mówi Jan Piotrowski. - Dzięki temu elblążanie poznają lepiej nasze podelbląskie lasy. Przy okazji opowiadamy, że drewno to surowiec odnawialny, o który dbamy i staramy się, by było go w wystarczającej ilości.
       A jak młodym elblążanom podobało się dzisiejsze sadzenie i ile dowiedzieli się o lesie? - Ważne jest to, by drzew było jak najwięcej – mówi Asia. - To bardzo fajne uczucie, móc samemu posadzić swoje drzewko.
       - Lasów powinno być jak najwięcej, dlatego cieszymy się, że możemy sadzić te drzewka – mówią Wojtek i Adrian. - Sadzimy ten las, bo wytwarza tlen. I to jest bardzo ważne. Chcemy, by było więcej takich miejsc, gdzie można pooddychać świeżym powietrzem.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • gdzie reszta fotek?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  lesnik(2016-04-09)
 • Tak napisali, jak by można było posadzić 700 starych choinek
 • Kiedyś zapłacicie za wejście do tego lasu aby iść na grzyby :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  kupaśmiechu(2016-04-09)
 • Najgorzej, ze Nadleśnictwo "wspiera" liściaste drzewa z kleszczami. Nad Jarem na Bielanach same buki lub graby. Tylko przyciągają szerszenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Jacenty123(2016-04-09)
 • Ty kupasmiechu za to Ty powinienes miec darmowe wejscie do psychiatry
 • Takie rzeczy to tylko w Elblągu potrafią zrobić. Ciekawe czy duzo bombek i lampek na tych choinkach wyrosnie
 • Takie rzeczy to tylko w Elblągu potrafią zrobić. Ciekawe czy duzo bombek i lampek na tych choinkach wyrosnie
 • A te choinki to jakiego gatunku- jodły, świerki czy sosny. No i skoro choinki do do wycinki w przyszłości ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sobiepani(2016-04-10)
 • Jacenty123 : To się więc wiedzą o kleszczach nie popisales. Sadzenie drzew liściastych niewiele ma wspólnego ze zwiększonym występowaniem kleszczy. Dla liczebności kleszczy największe znaczenie ma skład i jakość tzw. podszytu do wysokości około 1,5m i runa w lesie. Na łąkach wysokie trawy i chwasty. Poza tym im więcej potencjalnych zywicieli, w lasach przede wszystkim zwierzyny polowej (sarna, jeleń itp. ) tym większą zwykle zagęszczenie populacji kleszczy.
Reklama