UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Emerycie, załóż konto

 
Elbląg, ZUS ma byc przyjazny i nowoczesny - zapowiadają Agnieszka Cybulska i Alicja Strug z elbląskiego oddziału
ZUS ma byc przyjazny i nowoczesny - zapowiadają Agnieszka Cybulska i Alicja Strug z elbląskiego oddziału (fot. WS)

W elbląskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 60 procent świadczeń przelewanych jest na konto. - To wygodne i oszczędne – tłumaczą pracownicy ZUS. Chcą przekonać pozostałych świadczeniobiorców, emerytów, rencistów, by przestali wypatrywać listonosza i założyli rachunek bankowy. Jutro (14 czerwca) na seniorów czekać będą nie tylko specjaliści z ZUS, ale i bankowcy.

W Oddziale w Elblągu ponad 62 procent świadczeń przelewanych jest na konto. W Polsce natomiast ponad 60 procent emerytów i rencistów otrzymuje świadczenia na rachunki bankowe. Z myślą o pozostałej części odbiorców świadczeń, nie korzystających jeszcze z kont bankowych ZUS w połowie ubiegłego roku ogłosił konkurs na strategię marketingową mającą zwiększyć wiedzę na temat obrotu bezgotówkowego i korzyści zeń płynących wśród świadczeniobiorców - klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
       Od 26 marca emeryci i renciści mogą spotkać w Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawicieli banków, które wygrały konkurs na najlepszy sposób zachęcania świadczeniobiorców do korzystania z bezgotówkowej formy otrzymywania świadczeń. Zwyciężyły projekty zgłoszone przez dwa podmioty: Bank Pekao SA oraz konsorcjum Banku Pocztowego SA i Poczty Polskiej.
       Przekonują: emerytura na koncie to wygodny i oszczędny sposób na przekazanie pieniędzy.
       - Zdajemy sobie sprawę z tego, że większość osób starszych, siłą przyzwyczajenia, oczekuje co miesiąc listonosza z emeryturą bądź rentą – mówi Agnieszka Cybulska, rzecznik prasowy elbląskiego oddziału ZUS. – Jednak przelew jest darmowy, zaś usługa listonosza kosztuje każdorazowo 6,03 zł. Ponadto rachunek bankowy to wygoda i bezpieczeństwo.
       Już jutro (14 czerwca) w ZUS Dzień Seniora. Na wszystkich seniorów czekać będą specjaliści Zakładu, którzy odpowiedzą na każde pytanie związane z emeryturami i rentami tzn. np. z zasadami przyznawania świadczeń oraz możliwością ich podwyższenia. Będzie się można także dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy dodatkowej pracy na emeryturze lub rencie.
       Obok specjalistów z ZUS w Dniu Seniora wezmą udział także przedstawiciele instytucji, które na co dzień służą wsparciem osobom starszym. Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele NFZ, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Uniwersytetu III Wieku. Poza poradami ekspertów osoby starsze będą mogły skorzystać m.in. z bezpłatnego pomiaru ciśnienia.

 


       Ponadto w tym dniu na specjalnie utworzonym stanowisku na Sali Obsługi Klientów zaprezentowana zostanie Platforma Usług Elektronicznych. ZUS idzie z duchem czasu i proponuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania. Dzięki tej formie kontaktu można będzie zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu. PUE zostanie udostępniona wszystkim klientom ZUS 14 czerwca.
       - Zakładając wirtualne konto, rejestrując się można za pomocą Internetu sprawdzić swoje składki ubezpieczeniowe, pracodawca składki, które płaci za swoich pracowników. Wszystko po to, by usprawnić obsługę klienta – wyjaśnia Alicja Strug, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji ZUS w Elblągu. –To propozycja nie tylko dla tych, którzy mają stały dostęp do komputera i Internetu. Po uwierzytelnieniu swojego podpisu informacje będzie można uzyskać przez telefon. Będzie można również umówić się na wizytę w dowolnie wybranym oddziale ZUS w Polsce, na konkretny dzień i godzinę. Po to, by nie stać w kolejce. Taka usługa została uruchomiona w tym tygodniu.
       Kolejna nowość w ZUS to urzędomat.
       - To urządzenie wyglądem przypominające bankomat – wyjaśnia Alicja Strug. – Będzie można złożyć w nim zapytanie, wniosek o emeryturę lub rentę i inne pisma, także zarezerwować sobie wizytę w ZUS, otrzymując potwierdzenie przyjęcia – przez cała dobę. Już został ogłoszony przetarg i być może na przełomie sierpnia/września urzędomat stanie w elbląskim oddziale ZUS, a także w placówkach w Ostródzie i Iławie.
       - Zmieniamy się dla naszych klientów – przekonuje Alicja Strug. – ZUS ma być przyjazny i nowoczesny.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama