UWAGA!

Ferie i policyjne spotkania z dziećmi

 
Elbląg, Ferie i policyjne spotkania z dziećmi

Rozpoczęły się zimowe ferie dla dzieci jest to czas odpoczynku. W mieście zorganizowanych jest 6 zimowisk. To właśnie te zimowiska odwiedza policjanci z prewencji kryminalnej i opowiedzą najmłodszym o tym jak bezpiecznie wypoczywać.

Pierwsze takie „zimowiskowe” spotkanie z policjantem odbyło się dziś w Szkole Podstawowej nr 12. Na elbląskich zimowiskach wypoczywają dzieci od klas I do VI. Stąd też poruszane przez policjantów tematy są zróżnicowane, ale wszystkie skupiają się wokół bezpieczeństwa i bezpiecznego wypoczynku.
       - Ferie to czas wolny od szkoły, ale nie od myślenia i przestrzegania zasad bezpieczeństwa – mówi nadkom. Artur Kłapouchy, policjant prowadzący zajęcia z dziećmi. – Mamy zimę w pełni, więc sporo przekazywanej wiedzy dotyczy bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Mówimy o tym, aby nie ślizgać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych takich jak jezioro czy staw, a także jak reagować, gdy pod kimś załamie się lód, jak mu pomóc. Ta wiedza może się przydać, a co więcej, może uratować komuś życie.
       Policjanci mówią również o tym, by pod nieobecność rodziców nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. W trakcie spotkań omawiane są także sprawy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Apelujemy do rodziców, by przypominali swoim pociechom o noszeniu światełek odblaskowych. Dziecko widoczne na drodze i znajomość podstawowych zasad ruchu drogowego to połowa sukcesu. Wizyta policjantów na szkolnym półzimowisku z pewnością będzie dla najmłodszych atrakcyjnie spędzonym czasem. Poza tym dzieci uczą się, tego że policjant zawsze służy radą i pomocą.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama