UWAGA!

Ferie w „Światowidzie”

 Ferie w „Światowidzie”
fot. nadesłana

Ferie zimowe to dla rodziców wyzwanie. Jeszcze zanim się zaczną, trzeba znaleźć dla dzieci ciekawe zajęcia, aby nie spędziły całego zimowego wypoczynku w domu. „Światowid” ma dla nich kilka propozycji.

Zajęcia plastyczne „Hura! Kultura”, warsztaty plastyczne „Kukiełkowo” i warsztaty teatralne – „Za siedmioma ULICZKAMI i siedmioma BLOKAMI było sobie królestwo…” to oferta przygotowana przez Dział Edukacji Kulturalnej w „Światowidzie”. Wszystkie zajęcia mają walory edukacyjne, ale są one połączone z dużą dawką dobrej zabawy.
       - Już dostajemy mnóstwo telefonów z pytaniami o ofertę na ferie, nauczeni doświadczeniem z wcześniejszych lat rodzice chcą już wcześniej zapisać dzieci na zajęcia – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej. – Przed samymi feriami może już nie by miejsc w żadnej z grup.
      
       "HURA! KULTURA- zimowe warsztaty artystyczne dla dzieci” to cykl pięciu spotkań trwających po trzy godziny. Podczas nich dzieci, za pomocą artystycznych działań, zainspirowane rozmaitymi przykładami ze świata sztuki, kultury… oraz przyrody wykreują własną, dziecięcą planetę. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie idealnego dziecięcego świata na miarę możliwości i fantazji małych konstruktorów. Wykreowana w ciągu pięciu dni planeta mieszcząca się w Galerii NOBILIS dostępna będzie dla zwiedzających do końca ferii zimowych. Zajęcia poprowadzi Helena Wojciechowska. Więcej informacji.
        
       „Kukiełkowo” to zajęcia, w trakcie których dzieci do przeczytanych wcześniej opowiadań, będą tworzyły postaci-kukiełki. Kukiełki powstawać będą w różnych materiałach, każdego dnia ferii będą inne, a wśród nich np. tkaniny, ceramika, batik czy kolaż. Warsztaty poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz. Więcej informacji.
      
       Za siedmioma ULICZKAMI i siedmioma BLOKAMI było sobie królestwo… to cykl teatralny, na który zapraszamy uczniów szkół podstawowych.
       - Zainspirowani klasycznymi bajkami będziemy je teatralnie przekręcać i zmieniać, i uwspółcześniać, żeby powiedziały o tym, co nas gryzie i co my mamy ochotę powiedzieć. A na koniec zagramy na scenie spektakl o królestwie, które być może jest gdzieś ukryte za siedmioma uliczkami i siedmioma blokami – mówi pomysłodawczyni zajęć, instruktor teatralny Edyta Machul. Więcej informacji.
        
       Seanse dopołudniowe dla najmłodszych przygotowało również kino „Światowid”. Szczegóły w najbliższym czasie w repertuarze kina.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)