UWAGA!

Ferie z Galerią El

Elbląg, Ferie z Galerią El

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć przygotowanych przez Galerię EL na ferie zimowe. W tym roku zapraszamy dzieci i młodzież na nowatorskie zajęcia dźwiękowe oraz dotyczące historii miasta i sztuki oraz grupy zorganizowane na zajęcia ze stałego programu edukacyjnego.

Laboratorium dźwięku
       Cykl pięciu spotkań dźwiękowych skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Spotkania poprowadzi muzyk, artysta dźwiękowy oraz założyciel grupy SoundLab, Maciej Olewniczak. Zasadniczym celem spotkań jest uwrażliwienie uczestników na dźwięk oraz wyczulenie na słuchanie. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z różnego rodzaju sprzętem rejestrującym dźwięki oraz odnajdą dźwięki w różnych przedmiotach i nietypowych instrumentach, które postarają się także wykonać samodzielnie. Efektem końcowym zajęć będzie realizacja wspólnego nagrania dźwiękowego.
       Zajęcia odbywać się będą w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych. Koszt uczestnictwa w serii pięciu spotkań to 50 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod adresem marta@galeria-el.pl oraz pod numerem telefonu: 55 232 53 86.
       Terminy spotkań:
       21 – 25 stycznia: godz. 10 – 12
       28 stycznia – 1 luty: godz. 10 – 12
      
       Laboratorium historii, legend i architektury
       Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych. Poprowadzi je stażystka Galerii EL, historyk sztuki i zabytkoznawca - Joanna Guderska. Zajęcia mają na celu przybliżyć znajomość historii miasta, ale też sprawdzą orientację w terenie i umiejętność pracy z mapą oraz wyobraźnię przestrzenną. W czasie spotkań uczestnicy w przyjemny sposób zapoznają się z historią swojego miasta, a także poznają podstawowe fachowe słownictwo dotyczące architektury. Poznają najciekawsze legendy i fakty, dowiedzą się jak zmieniał się Elbląg. Swoją wiedzę utrwalać będą poprzez próbę narysowania mapy dawnego miasta, spróbują także samodzielnie narysować rzuty budynków.
       Zajęcia odbywać się będą w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych. Koszt uczestnictwa w serii pięciu spotkań to 50 zł. Cena pojedynczych zajęć - 10 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod adresem marta@galeria-el.pl oraz pod numerem telefonu: 55 232 53 86.
       Terminy spotkań:
       21 – 25 stycznia: godz. 13 – 14.30
       28 stycznia – 1 luty: godz. 12.30 – 14.
       Informacje o zajęciach dla grup zorganizowanych można znaleźć na naszej stronie internetowej www.galeria-el.pl w zakładce „Edukacja”.
       Informacji udziela Marta Karaś, CS Galeria EL, marta@galeria-el.pl, tel. 55 232 53 86.
      
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama