UWAGA!

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 1

 
Elbląg, Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 1
fot. nadesłana

Mimo niesprzyjającej pogody w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4) panowały gorące nastroje. W sobotę 14 czerwca uczniowie wraz z rodzinami i znajomymi uczestniczyli w VIII Festynie Rodzinnym.

Zgodnie z tegorocznym hasłem, "Czas na zdrowie", klasy Szkoły Podstawowej nr 11 przygotowały stoiska ze smakołykami przyrządzonymi z ekologicznych produktów.
       Nie zabrakło ciekawych występów. Na początku uczniowie klasy IV a zaprezentowali pokaz mody ekologicznej, następnie swoje talenty aktorskie pokazali nauczyciele klas 0-III w inscenizacji piosenki "Gruszka". Po nich młodsi uczniowie umilali czas piosenkami i wierszykami.
       Imprezę uświetnili specjalni goście. Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej Pogotowia Wodnego w Elblągu namawiali m. in. do spaceru w stroju nurka: płetwach i butli. Natomiast wolontariusze malowali chętnym twarze i skręcali zwierzęta z balonów.

 

Jednak największe emocje wzbudzały konkurencje z rozmaitych dziedzin, od sportowych, poprzez logiczne, językowe, a także przybliżające uczestnikom inne kultury. Nie zabrakło stanowisk ściśle związanych z tematem przewodnim, można było obejrzeć filmiki przedstawiające m. in. ekologiczną produkcję twarogu z koziego mleka, a także poznać przepisy na potrawy z ekologicznych produktów.
       W tym roku po raz pierwszy w historii festynu organizatorzy nagrodzili nauczycieli, którzy zdaniem rodziców i dzieci, przygotowali najbardziej atrakcyjne stanowisko.
       W międzyklasowej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła klasa I b, drugie klasa III c, a trzecie V b. Zwycięzcom gratulujemy!
       Uczestnicy festynu dopisali, wszyscy bawiliśmy się świetnie i już z niecierpliwością czekamy na kolejny festyn za rok! Dziękujemy uczniom i rodzicom za współpracę.
      
      

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama

To się czyta

To się komentuje