UWAGA!

Finał VI Konkursu Matematycznego

 
Elbląg, Finał VI Konkursu Matematycznego
fot. nadesłana

29 maja br. w odbył się finał VI Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Głównym celem konkursu jest podniesienie umiejętności matematycznych wśród uczniów 14 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego szkół ponadgimnazjalnych, a także zwiększenie zainteresowania podjęciem studiów przez tych uczniów na kierunkach technicznych. Przedsięwzięcie to ma być również pomocą w przygotowaniu uczniów do obowiązkowej matury z matematyki. Konkurs podzielony był na cztery etapy. Trzy pierwsze etapy odbywały się przez Internet poprzez stronę konkursu, a czwarty etap stacjonarnie w Auli PWSZ w Elblągu. Do finału przeszło ostatecznie 70 uczniów. W konkursie można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród w kategoriach: uczniowie, nauczyciele, szkoła.
       Po raz kolejny Honorowy Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Elbląga oraz wybitny matematyk, honorowy obywatel miasta Elbląga prof. Henryk Iwaniec, fundator głównej nagrody w konkursie zadań otwartych. Pan prof. Henryk Iwaniec jest światowej sławy matematykiem, specjalizującym się w teorii liczb pierwszych. Nasz honorowy patron, elblążanin z urodzenia jest również absolwentem Technikum Mechanicznego w Elblągu.
       Tegoroczny Konkurs wygrał Tomasz Necio, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim, którego nauczycielką z matematyki jest Inga Markiewicz. Kolejne dwa miejsca zajęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu: Michał Młynarski i Anna Kamińska, których nauczycielką jest Ewa Aniszewska. II LO w Elblągu okazało się ponadto najlepszą szkołą w konkursie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama