UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Forum Rozwoju Elbląga a „obwodnica wschodnia”

 
Elbląg, Bażantarnia o poranku,
Bażantarnia o poranku, fot. z konkursu "Fotka miesiąca", autor Oliver

Od dłuższego czasu Forum Rozwoju Elbląga obserwuje działania władz miasta związane z przygotowaniem do budowy ulicy „Wschodniej bis”.

Nasz niepokój budzi fakt, iż nowa ulica jest fragmentem tzw. „obwodnicy wschodniej” Elbląga, której trasa będzie najprawdopodobniej przebiegać od wschodniej strony Góry Chrobrego przez Bażantarnię, w tym przez ulubione miejsce wypoczynku tysięcy elblążan „polanę z wiatami” oraz ulicę Marymoncką. To z kolei wiąże się z likwidacją trakcji tramwajowej w ciągu tejże ulicy oraz w ulicy Królewieckiej.Zdajemy sobie sprawę, że „obwodnica wschodnia” jest naszemu miastu potrzebna i podzielamy tę opinię. Jednak nie może być tak, że głównym kryterium wyboru jej trasy maja być finanse.
       Bażantarnia i elbląskie tramwaje, są naszym wspólnym dobrem, są wyróżnikami miasta, z którymi utożsamia się większość elblążan i z których możemy być dumni. Dlatego musimy je chronić i rozwijać, a nie poddawać destrukcji.
       Apelujemy do władz Elbląga o wstrzymanie tej inwestycji i ponowne przeanalizowanie wszystkich wariantów, tym razem z wykorzystaniem konsultacji społecznych.
       Zwracamy się także do elblążan i wszystkich organizacji podzielających nasze zdanie, do natychmiastowego kontaktu w celu wypracowania wspólnego stanowiska i przedsięwzięcia skutecznych działań zmierzających do powstrzymania wspomnianej inwestycji.
       Prosimy o pilny kontakt pod adresem.
      
Cezary Balbuza, Forum Rozwoju Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Forum Rozwoju Elblaga niech lepiej protestuje przeciwko budowie na Broniewskiego przez Pana Filaszkiewicza, ktory buduje sobie prywatne centrum handlowe!!!
 • maja racje. niemiec nie zniszczyl, komuna nie dala rady, to nowa wladza chce zniszczyc 2.henio chcial puscic 2 fromborska nad jar, w czym ten projekt nowaczykowi przeszkadza ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jimi ziomal(2012-07-23)
 • Do Fromborskiej byłoby dobrze. W końcu to obwodnica.
 • Jak chcemy mieć wschodnią obwodnicę Elbląga to połączmy dwujezdniową trasą ulicę Ogólną, przez Dąbrowę, z węzłem Dębica na S22.To jest idealne rozwiązanie komunikacyjne nie kolidujące ani z Bażantarnią, ani z linią tramwajową na Marymonckiej i na pewno znalazłoby poparcie wśród mieszkańców.
 • Mieszkańcy tego miasta z zasady zawsze są przeciwni wszystkim inicjatywom
 • Szkoda tylko, że mój dom znajduje się pod liną planowanej obwodnicy o ile wiem to 100 lat jeździły tramwaje do bażantarni ale co tam zróbmy z zielonego Elbląga betonowe klepowisko. .zaorajmy wszystko nawet stare miasto i wybudujmy blokowce i obwodnice; )
 • Tak, kombinować trzeba teraz jak się oddało Górę Chrobrego, nie chce się narazić działkowcom a ul. Chrobrego przez górę nie ma już gdzie poszerzyć. Podchorążych czeka na zmianę z jednokierunkowej, przedłużenie Ogólnej do Fromborskiej również. A jak chcą zrobić obwodnicę wschodnią to niech ją robią przez Dąbrowę Kolonię - Stoboje i do S22 węzeł Dębica. Bez namiastki obwodnicy mieszkańcy dadzą sobie radę. Już jedna taką mamy z Krasnego Lasu na Jagodnik - ścieżka rowerowa, tyle że odnowiona w granicach administracyjnych miasta. Podobnie ma się droga przez Rangóry do Próchnika. Droga z okolic Rubna do Próchnika przez dawny Zawiszyn jest niemal zaorana. I nie ważcie się przepchać tej waszej poronionej koncepcji i zepchnąć problem użerania się z ludnością na następną ekipę - bo wasza po tym zagraniu nie będzie miała żadnych szans. Dla zainteresowanych - www.mbu.umelblag.pl
 • Mała errata (chochliki jedne) - przedłużenie Ogólnej od Fromborskiej do Królewieckiej.
 • Miejsc pracy w Elblągu nie przybedzie przy budowie obwodnicy wschodniej. Jak zwykle firmy przywiozą swoich robotników z głębi Polski. A po drugie likwidacja zabytkowej linii tramwajowej na ul. Marymonckiej jest to poroniony pomysł. Niech władze miasta z Nowaczykiem na czele ,liczą się z opinią mieszkanców. Elbląg to nie prywatny folwark władz miejskich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_81233(2012-07-23)
 • Po co komu linia tramwajowa na Marymonckiej ? Im prędzej zostanie zlikwidowana tym więcej budżet miasta zaoszczędzi na dopłatach do niepotrzebnej linii która doprowadziła do bankructwa jej przedwojennnego niemieckiego właściciela. Hero.
 • Przepraszam linia powinna zostac. Hero.
 • albo nie, jednak trzeba ją zlikwidowac. W Olsztynie juz dawno zlikwidowali tramwaje, po to by teraz budowac je od nowa. Hero
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zupa za słona(2012-07-25)
Reklama