UWAGA!

Fundacja Elbląg dziękuje

Dobiegła końca grudniowa akcja „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę” organizowana przez Fundację Elbląg i centra handlowe w Elblągu. Ofiarność mieszkańców, praca wolontariuszy, stypendystów i pracowników Fundacji dała wynik 4755,52 zł.

– Kolejny raz dziękujemy elblążanom za nieocenioną pomoc i okazaną wrażliwość – mówi Stanisław Puchalski z biura Fundacji. – Wdzięczność kierujemy też do niezawodnych wolontariuszy z Gimnazjum nr 1, III LO i pojedynczych uczniów z pozostałych szkół, a także do Centrum Handlowego Ogrody, Zielonych Tarasów i Multikina, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie zbiórek. Gdyby nie ich otwartość na nasze działania, tych stypendiów nie udałoby się corocznie przyznawać.
       – Mimo wielkiego zaangażowania wielu osób, szczególnie ważna jest pomoc w akcji naszych stypendystów Programu „Szansa” – mówi Teresa Zwierzyńska z biura Fundacji. – To naprawdę niesamowite, że ta młodzież, która za dobre wyniki w nauce otrzymuje od nas fundowane stypendia, sama chętnie włącza się, by uzbierać pieniądze na swoich niepełnosprawnych rówieśników. Czują z nimi wielką solidarność i to budzi w nas przeświadczenie, że młodzi ludzie mają w sobie dużo więcej dobra, niż niejednemu się wydaje.
       W akcji uczestniczyli także sami stypendyści „Słonika”. Nie zabrakło Adriana i Patryka – niepełnosprawnych braci, którzy od kilku lat są podopiecznymi Fundacji. Wózki inwalidzkie nie przeszkadzały im w udziale w zbiórce. Obok chłopców wśród niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji jest też 7-letnia Julia z padaczką, 19-letni Bartek ze stwardnieniem rozsianym, 6-letnia Martyna z opóźnieniem w rozwoju i wielu innych. Każdy z nich ma swoją historię, opatrzoną w codzienną walkę z bólem i własnym charakterem. Coroczna akcja „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę” wywołuje w nich radość, bo widzą, jak wielu elblążan o nich pamięta. Uśmiechy widać na twarzach również w październiku, kiedy to odbywają się uroczyste wręczenia umów stypendialnych – ci najbardziej wytrwali i najzdolniejsi otrzymują pomoc.
      
       Do rozstrzygającego o stypendiach posiedzenia komisji Programu Stypendialnego Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik” zostało jeszcze kilka miesięcy. To okazja dla tych, którzy chcą wesprzeć przyszłych stypendystów. Pieniądze na niepełnosprawnych można przekazywać w biurze Fundacji Elbląg, ul. Zw. Jaszczurczego 17, lub dokonując przelewu na konto: Bank PeKaO S.A. 46 1240 1226 1111 0010 0478 1746 z dopiskiem „na FDN Słonik”. Warto pamiętać o stypendystach również przy rozliczaniu PIT-ów, przekazując swój 1% na Fundację Elbląg. Za wszelkie kwoty, w imieniu swoich podopiecznych, Fundacja Elbląg dziękuje.
      
      
Jola Prokopowicz, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pani Jolu żeby nie obrażać dziecka wypadałoby napisać " z epilepsją" nieładnie. .
  • a moim zdaniem - określenie schorzenia "padaczka" najczęściej jest używane przez lekarzy, a nie spotkałem się z diagnozą "epilepsja". Wiem, bo często mam doczynienia z dokumentacją lekarską. .. ..
  • a moim zdaniem epilepsja jest częściej używanym zwrotem. wiem i już. i byłoby mi źle gdyby ktoś napisał że moje dziecko z padaczką też brało udział w akcji. dziecko jak każde inne. rozumiem że robimy drugi tvn :)
  • a moim zdaniem epilepsja jest częściej używanym zwrotem. wiem i już. i byłoby mi źle gdyby ktoś napisał że moje dziecko z padaczką też brało udział w akcji. dziecko jak każde inne. rozumiem że robimy drugi tvn :)
Reklama