UWAGA!

Galeria pod psem i kotem (Odc.82)

 Elbląg, Zuzia (po lewej) i Futer
Zuzia (po lewej) i Futer (fot. Schronisko w Elblągu)

Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

Dziś przedstawiamy Wam dwa cudowne zwierzaki: Futra oraz Zuzię. 

 

Futer został oddany w Wigilię razem z innym psem, bo ich opiekun wyjechał za granicę. 

"To dosyć duży pies, który urodził się 03.03.2011. Jest bardzo łagodny i szalenie przyjazny w stosunku do wszystkich ludzi, którzy pracują w schronisku, bądź je odwiedzają. Gdy tylko opuści swój boks, zaraz biegnie do budynku administracyjnego, skąd najchętniej już nie wychodzi. Chyba że za potrzebą, bo swoje potrzeby fizjologiczne zawsze załatwia na dworze. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy" - opowiadają o nim jego opiekunowie ze Schroniska. - "Futer to naprawdę grzeczny pieszczoch, który uwielbia być blisko człowieka. Bardzo chcielibyśmy, by jak najszybciej znalazł się ktoś, kto zapewni mu domowe ciepło, opiekę i poczucie bezpieczeństwa".

 

Zuzia trafiła do Schroniska w połowie czerwca, razem ze swoim rodzeństwem. Miała wtedy ok. pięć tygodni. 

"Zuzia to śliczna, oswojona kotka, która bardzo lubi, gdy się ją głaszcze" - tak opisują ją jej opiekunowie ze Schroniska. 

 

Zobacz więcej zdjęć Futra i Zuzi. 

 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tyle rodzin ma domy z ogrodami w Elblagu i okolicach, a coraz mniej w nich zwierząt. To samo dotyczy parafii kościelnych z ogrodami, bo to księża powinni dawać przyklad. Ale ludzie są coraz bardziej wygodni. Gdyby bylo innaczej, to i Schronisko nie byloby potrzebne.
 • Ksiądz to chętniej kasę przytuli niż zwierzaczka
 • Czesto nie jest tak łatwo zaadoptowac zwierzę... Niektore schroniska nie wydają zwierzat np osobom ktore wynajmuja mieszkania albo parom bez ślubu. Czeste wizyty wolontariuszy po adopcji zwierzecia rowniez są przytlaczajace.
 • Elblążanie czas poddać weryfikacji naszego prezydenta. Oraz elblążanie sprzątajcie smrodu po swoich pupilach, ZASRALIŚCIE to miasto swoimi psami!!!!!
 • Coraz więcej antybiotyków w polskim mięsie. Fatalny raport dla Polski W ciągu ostatnich kilku lat, prawie o 30 proc. wzrosła sprzedaż środków przeciwbakteryjnych dla zwierząt gospodarskich - donosi Europejska Agencja Leków. Polska na tle Europy wypada tragicznie. Jesteśmy czwartym w kolejności krajem na naszym kontynencie, w którym używa się najwięcej antybiotyków. Europejska Agencja Leków (EMA)wydała raport dotyczący sprzedaży środków przeciwbakteryjnych dla zwierząt gospodarskich w latach 2010-2017.Wyniki są pozytywne dla Europy, ale tragiczne dla Polski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  dla wiadomości(2020-01-06)
 • Osoby publiczne powinny dawać przyklad innym swojego stosunku do zwierząt, co niestety dzieje się wyjatkowo rzadko. Nie widzialem nigdy księdza na spacerze z psem, tego chyba religia nie zabrania, a wiele parafii ma idealne warunki do trzymania zwierząt, a gdyby tak jeszcze swoim przykladem zachęcali wiernych do posiadania psa. Nasz stosunek do zwierząt swiadczy od kulturze spoleczeństwa. . Od 1 stycznia 2020 na Węgrzech obowiązuje zakaz trzymania psow na łańcuchu pod karą ok. 2 tys pln. . PiS tak szybko umie przeprowadzać rozne ustawy, ale tych ktore moglyby zrazić jego wiernych wyborcow, to nie.
 • Ostatnio mozemy aż do znudzenia czytać o majatkach naszych radnych, prezydentow, ministrow, poslow, czy senatorów. A może by tak ocieplić ich wizerunek i napisać o zwierzętach z ktorymi mieszkają, oraz ich zainteresowaniach po za polityką, bo pewnie nie caly czas zajmuje im walka, by polakom żyło się lepiej.
Reklama