UWAGA!

Gimnazjaliści w Warszawie

 
Elbląg, Gimnazjaliści w Warszawie
fot. nadesłana

26 września uczniowie klasy III d i II c z Gimnazjum 6 wraz z wychowawcami (Martą Lazur, Marleną Kroll, Anną Konecką i Krzysztofem Sawickim) wyjechali na interdyscyplinarną wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym miejscem na trasie wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli samodzielnie testować urządzenia i wynalazki, w których zastosowano zarówno zaawansowane technologie i multimedia, jak również takie, do których wykorzystano rozwiązania oparte na wynalazkach sprzed wielu lat.
       Następnym punktem był Sejm RP, gdzie czekała na uczniów poseł Elżbieta Gelert. Wspólnie z elbląską poseł uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu nt. ustroju politycznego Polski, a także mieli możliwość przyjrzenia się politykom uczestniczącym tego dnia w posiedzeniu Sejmu RP. Spotkali również polityków m.in. Janusza Palikota, Roberta Biedronia czy Bolesława Piechę.
       Jednym z założeń wycieczki było poznanie najważniejszych miejsc naszej stolicy związanych z kulturą i historią naszego kraju. Dlatego tuż wspólnie z przewodnikiem uczniowie wyruszyli na spacer po Starym Mieście i okolicach. Znaczącym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam uczestniczono w zajęciach dydaktycznych pt. Powstańczy dzień powszedni oraz 63 dni niepodległej Polski.Udział w tych zajęciach i zwiedzanie ekspozycji Muzeum przybliżył uczniom powstańczą rzeczywistość naszych rodaków.
       Po tym spotkaniu z historią zaproponowano młodzieży relaks w Centrum Rozrywki, gdzie mieli czas wolny przeznaczony na grę w kręgle. Ostatnim miejscem, które obejrzeli uczniowie z Gimnazjum 6 była siedziba Telewizji Polskiej.
       Chociaż podróż powrotna do Elbląg trwała wiele godzin uczniowie bardzo cieszyli się ze wspólnie spędzonego czasu, nasyconego nauką, kulturą, rozrywką ale i refleksją. Była fizyka, była historia a po powrocie do szkoły chętni uczniowie otrzymali zadanie przygotowania opisu przebytej wycieczki w języku angielskim.
      
Uczestnicy wyjazdu z Gimnazjum nr6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama