UWAGA!

Gimnazjum nr 4 nagrodzone za „zdrową żywność”

 
Elbląg, Gimnazjum nr 4 nagrodzone za „zdrową żywność”
fot. nadesłana

14 stycznia w olsztyńskim Planetarium odbyła się uroczystość rozdania nagród za osiągnięcia w Wojewódzkim Konkursie „Zdrowa żywność w mojej szkole” realizowanym w ramach programu Szkoły dla Ekorozwoju.

Organizatorem konkursu był Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu.
       W konkursie wzięły udział 64 placówki: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne województwa warmińsko-mazurskiego. Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu zostało wysoko ocenione przez komisję konkursową i otrzymało trzecią nagrodę.
       W ramach tego konkursu uczniowie zorganizowali festiwal zdrowej żywności, przeprowadzili eksperymenty kulinarne pod hasłem „Kuchenne rewolucje”, przyjrzeli się E-dodatkom w żywności, przeprowadzili ankietę na temat preferencji żywieniowych dzieci, młodzieży i pracowników szkoły. Na lekcjach chemii i biologii uczniowie wykrywali skrobię i glukozę w różnych produktach spożywczych, obliczali wskaźnik BMI.
       Jest to kolejny sukces Gimnazjum nr 4 na polu działań ekologicznych i zdrowotnych osiągnięty dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
      
Halina Dolna i Anna Awiżeń, Nauczyciele ZS 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama