UWAGA!

Gimnazjum nr 6 z tytułem Szkoły Równego Traktowania

 Elbląg, Gimnazjum nr 6 z tytułem Szkoły Równego Traktowania
fot. nadesłana

W piątek, 29 maja w Sejmie RP z rąk marszałka Wandy Nowickiej Anna Miazga odebrała dla Gimnazjum nr 6 w Elblągu prestiżowy tytuł Szkoły Równego Traktowania.

Zakończyliśmy tegoroczne działania w ramach autorskiego projektu „Tacy sami a różnie między nami” realizowanego pod patronatem fundacji prof. B. Geremka w ramach ogólnopolskiego projektu Szkoły Równego Traktowania.
       Celem naszego projektu było zwrócenie uwagi na znaczenie tematyki tolerancji i równości poprzez wyposażanie uczestników w wiedzę jak i rozbudzanie myślenia w tym obszarze. Praca w naszym gimnazjum obejmowała działania z młodzieżą i kadrą pedagogiczną. Poprzez warsztaty, pogadanki, projekcje filmowe dążyła ona do zachęty stosowania oraz wzmacniania wśród młodzieży i dorosłych postaw równości, tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka. Wszelkie nasze działania ukierunkowywaliśmy na realizację tych celów mając świadomość, że uczestnicy staną się z czasem nośnikiem idei równościowych poprzez propagowanie sobą postaw antydyskryminacyjnych w swoim środowisku.

 


       W piątek, 29 maja w trakcie uroczystego podsumowania projektów realizowanych przez 60 edukatorów w różnych częściach kraju, w Sejmie RP z rąk marszałka Wandy Nowickiej koordynator Anna Miazga wraz z gratulacjami odebrała prestiżowy tytuł dla Gimnazjum nr 6 w Elblągu. Mamy nadzieję, że to początek działań propagujących tolerancję i równe traktowanie nie tylko w naszej szkole, ale i w środowisku lokalnym.
      
      

Anna Miazga, koordynator projektu w Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama