[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gimnazjum zmieni się w przedszkole

 
Elbląg, Budynek gimnazjum zminei się nie do poznania
Budynek gimnazjum zminei się nie do poznania (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Budynek po Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej zmieni się nie do poznania. Wszystko po to, żeby w budynku mogło funkcjonować przedszkole i żłobek. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, w roku szkolnym 2020/21 do nowego przedszkola trafi 150 przedszkolaków i 40 żłobkowiczów. Miasto szuka wykonawcy inwestycji.

Zapowiada się, najdłużej oczekiwana inwestycja edukacyjna w Elblągu znajdzie się na ostatniej prostej. Chodzi o przebudowę budynku po gimnazjum na ul. Lotniczej i dostosowanie go do potrzeb przedszkola i żłobka. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na tę inwestycję.
       Przypomnijmy: na razie budynek szkoły stoi pusty – gimnazjaliści od 1 września 2017 r. zostali przeniesieni do Szkoły Podstawowej nr 14. A urzędnicy szukali sposobu, w jaki budynek ma zostać przekształcony do potrzeb najmłodszych. Zmieni się dużo: przede wszystkim zostaną dobudowane dwa skrzydła budynku. W środku całego budynku ma znaleźć się 6 sal specjalnie dla przedszkolaków (grupy do 25 dzieci) oraz 2 sale dla młodszych dzieci (grupy do 20 dzieci). W salach mają być zamontowane węzły sanitarne.
       Dodatkowo w budynku zostaną utworzone wykonanie sale: korekcyjno-rehabilitacyjna, plastyczna, gabinet logopedy i psychologa oraz socjoterapii. Znajdzie się też miejsce na pomieszczenia administracyjne, socjalne, gospodarcze, szatnie oraz wózkownię. Budynek ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy przedszkolu postaną dwa place zabaw, wykonane zostaną instalacje elektryczne, elektrotechniczne oraz sanitarne.
       Urzędnicy czekają na oferty od potencjalnych wykonawców do 30 maja. Najlepsza oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (50 proc.), długości gwarancji na prace budowlane (15 proc.) i wyposażenia (15 proc.) oraz wskaźnika zatrudnienia osób bezrobotnych (10 proc.). Inwestycja ma zostać zakończona w terminie 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Być może pierwsi użytkownicy wprowadzą się do nowego budynku już w roku szkolnych 2020/21.
       Miasto wystąpiło do rządu o dofinansowanie inwestycji z programu „Maluch plus”.
       Do nowego budynku trafią też dzieci z przedszkola przy ul. Mielczarskiego, które z chwilą oddania do użytku budynku przy ul. Lotniczej ma być rozebrane, a działka na której się obecnie mieści wystawiona na sprzedaż. 
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo dobrze, szczególnie ważną sprawą jest żłobek nowoczesny i bezpieczny. Te które są w Elblągu a w szczególności żłobek na Zajchowskiego i jego filia na Chopina do takich nie należą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Marysia. B(2019-05-16)
 • Tylko Borysa teraz trzeba zamknąć .Bo to nawet nie wypada żeby obok placówki oświatowej coś takiego było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  Dorotka(2019-05-17)
Reklama