UWAGA!

Głosuj dzisiaj: „1 milion dla osób niepełnosprawnych”

 Elbląg, Głosuj dzisiaj: „1 milion dla osób niepełnosprawnych”

4 października na Rondzie Schumana w Brukseli nastąpi przekazanie Prezydentowi Komisji Europejskiej oraz Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego miliona podpisów wsparcia kampanii na rzecz wzmocnienia ochrony prawnej osób niepełnosprawnych w Unii Europejskiej. Jest jeszcze szansa na oddanie głosu.

50 milionów niepełnosprawnych obywateli Unii Europejskiej chciałoby stać się jej pełnoprawnymi obywatelami. Ludzie zdrowi, w pełni sprawni, nie zawsze zdają sobie sprawę, jak wiele praw przysługujących każdemu obywatelowi jest poza zasięgiem ogromnej rzeszy ludzi.
     Organizatorzy akcji zarówno w kraju, jak i poza granicami, apelują: Głosujcie za zmianą „pobożnych życzeń i pustych deklaracji” na realne prawo do zwykłego życia. Prosimy, pomóżcie niepełnosprawnym!
     Wystarczy tylko kliknąć na link poniżej i wysłać maila z poparciem:
      www.1million4disability .
     1 minuta Twojego czasu, którą poświęcisz, składając swój podpis, może odmienić życie 50 milionów niepełnosprawnych obywateli Unii Europejskiej!
     Zalecenie to jeszcze nie prawo
     Wiele aktów prawnych w krajach Unii to tylko dyrektywy, czyli zalecenia, a nie rzeczywiste prawa, które zmuszają rządy poszczególnych krajów Unii do ich stosowania, do normalizacji życia osób niepełnosprawnych, do ich integracji i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Brak obowiązku prawnego powoduje, że mimo kilkuset lat demokracji obywatelskiej mamy nierzadko do czynienia z przejawami dyskryminacji i nierównouprawnienia osób niepełnosprawnych.
Elżbieta Szczesiul-Cieślak - „Razem z Tobą”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Niepełnosprawność to kara za wykraczanie przeciwko Bożym prawom. Niepełnosprawni zawsze byli i będą dyskryminowani, bo jest to jej częścią. I żadne apele tego nie zmienią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zabobon(2007-10-02)
 • co ty człowieku piszesz. Jak wpływ ma ktoś na to że np urodził się niewidomy lub z upośledzeniem umysłowym. To nie jest ich wina i takim ludziom trzeba pomagać, pokazać im że są tak samo równi jak ludzi pełnosprawni a nie wypisywać takie brednie jak ty.
 • Równe prawa dla wszystkich, to standard w cywizlizowanych krajach. I nikt nie robi łaski. A że rzeczywistość skrzeczy, to trzebą ją kreować w miarę możliwości we właściwym kierunku. Stąd słuszny apel. A Ty "zabobon" prowokujesz, czy naprawdę tak myślisz? Jeśli piszesz serio, to chcę Ci powiedzieć, że wg mnie, wtedy wszyscy bez wyjątku musilibyśmy się rodzić z nosami na brzuchach i nogami pod pachą. No i jeszcze; jeśli to serio - jesteś cymbał.
 • Cóż szeba, najłatwiej komentuje się to, o czym się nie ma pojęcia. Twoja krótkowzroczność jest rozzbrajająca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zabobon(2007-10-08)
 • Zabobon, co miałeś na mysli, mówiąc o rozbrajającej krótkowzroczności? Nie kpię w tej chwili. Naprawdę chciałabym poznać Twoje zdanie na ten temat. Dlaczego tak powinno być, jak jest i dlaczego moje zapatrywania na problem niepełnosprawności są krótkowzroczne? Przepraszam za epitet w poprzednim poście, mam nadzieję, że odpowiesz.
Reklama