UWAGA!

Głosuj na Rynkowskiego!

Elbląg, Głosuj na Rynkowskiego!
fot. PS.

Ogłoszona w tym roku pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu „Gwiazdy Dobroczynności” przyniosła 25 finalistów. O tym, kto zdobędzie nagrodę główną, zadecydują internauci. Na Ryszarda Rynkowskiego, rodowitego elblążanina i Honorowego Obywatela tego miasta, głosować można już dziś.

Konkurs „Gwiazdy Dobroczynności” to inicjatywa Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Tygodnika Newsweek Polska. Postaci znane i najbardziej zaangażowane społecznie wybierane są w pięciu kategoriach: zaangażowanie w program społeczny, tworzenie kampanii społecznej, wolontariusz, darczyńca, własna działalność społeczna. Kandydaturę Ryszarda Rynkowskiego, w kategorii Darczyńca Organizacji Społecznej, zgłosiła Fundacja Elbląg, która od początku swojego istnienia może liczyć na pomoc artysty.
       – Jest dla nas przyjacielem o wielkim sercu i to też staraliśmy się przelać na formularz wniosku. Mamy nadzieję, że w ogólnopolskim plebiscycie gwiazda rodem z Elbląga będzie mogła liczyć na głosy przede wszystkim mieszkańców naszego miasta – mówi Karolina Trojan z biura Fundacji.
       Pod ocenę Kapituły Konkursowej weszły działania Rynkowskiego podejmowane na rzecz Fundacji w ciągu dziesięciu lat. Społecznie działał podczas Gali Filantropa Roku, koncertu charytatywnego „na rzecz Kasi”, udzielił wsparcia przy akcji 1% na rzecz stypendystów Fundacji Elbląg, a także przekazał tej organizacji piosenkę z najnowszej płyty. Od kilku lat, w ramach Fundacji Elbląg, wokalista lokuje środki na swym imiennym Funduszu, z którego dochód przeznaczany jest na młodych elblążan rozwijających się w dziedzinie muzyki. W tej chwili kapitał zgromadzony na koncie wynosi ponad 30 tys. zł.
       W Konkursie „Gwiazdy Dobroczynności” obok Ryszarda Rynkowskiego znaleźli się m.in. aktorzy, artyści, sportowcy i inni. Głosy na faworyta można oddawać od poniedziałku (14 grudnia 2009) za pośrednictwem strony internetowej konkursu www.gwiazdydobroczynnosci.pl oraz wysyłając SMS o treści DOBRO.17 na numer 72150. Każdy głos oddany w konkursie to pomoc potrzebującym – zebrane pieniądze przekazane zostaną na rzecz Funduszu Pozytywka, wspierającego edukację dzieci niepełnosprawnych.
      
Jola Prokopowicz, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama