UWAGA!

Gorący obiad i kubek mleka

2007-03-12
Aktualizowany 2007-03-12 23:51
Elbląg, Przygotowywanie posiłków w SP 6
Przygotowywanie posiłków w SP 6 (fot. Paweł Serocki).

W tym roku ponad 3,5 tys. dzieci i młodzieży otrzyma każdego dnia gorący posiłek, a jesienią i zimą także kubek gorącego mleka, dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

MOPS planuje w bieżącym roku objąć pomocą w formie dożywiania około 3 600 dzieci i młodzieży uczącej się w 17 szkołach podstawowych, ośmiu gimnazjach, trzech szkołach średnich, dwóch ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz mieszkającej w bursach. Dzieci otrzymają gorący posiłek, a w okresie jesienno-zimowym także szklankę gorącego mleka. Spośród tej grupy około 700 dzieci uczęszcza do przedszkoli i żłobków, a ośrodek finansuje całodzienne wyżywienie tych dzieci.
     Dodatkowo około 400 dzieci będzie dożywianych w 13 południowych świetlicach. Dla młodzieży uczącej się w szkołach średnich Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej opłaca dożywianie w stołówce „Poliszynel” w Domu Akademicki przy ul. Wspólnej.
     - W przypadku dożywiania dzieci kryterium dochodowe uprawniające do tego typu wsparcia jest podwyższone uchwałą Rady Miasta do 702 zł na osobę w rodzinie, co stanowi 200 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń finansowych z pomocy społecznej - mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. -Tak więc, zarówno przepisy prawa, jak i możliwości finansowe pozwalają na objęcie tą formą pomocy wszystkie dzieci wychowujące się w rodzinach o niskich dochodach.
     Rokrocznie zwiększająca się liczba dzieci dożywianych przez szkoły powoduje konieczność poprawy bazy lokalowej, wyposażenie stołówek .
     - Dlatego w tym roku zabezpieczono w projekcie Program Wieloletni „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” kwotę 280 tys. zł, która zostanie przekazana szkołom, przedszkolom i żłobkom - dodaje Agnieszka Staszewska.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama