UWAGA!

Gra, która przenosi do świata strażaków walczących z żywiołami

 Elbląg, Gra, która przenosi do świata strażaków walczących z żywiołami
Fot. nadesłana

Misją każdej ze służb mundurowych, w tym także strażaków ochotników, jest niesienie pomocy innym. Jednak działania naszej jednostki OSP Gronowo Elbląskie nie zaczyna i nie kończący się jedynie na tym. Staramy się działać również na rzecz społeczeństwa - edukując, szkoląc i biorąc udział w akcjach niekoniecznie związanych z wyjazdami do działań gaśniczo – ratowniczych.

Fundacja Orlen od lat wspiera działania strażaków ochotników, jednak tym razem swoje wsparcie ukierunkowała na pracę z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi. Gra planszowa "Próba Ognia" stworzona przez Fundację Orlen jest odpowiedzią na wszechobecne technologię oraz używanie telefonów komórkowych jako formę spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi. "Próba Ognia" przenosi graczy do świata walki strażaków z różnego rodzaju żywiołami. Warto podkreślić, że przedmiotowa planszówka nie jest dostępna w regularnej sprzedaży. Fundacja Orlen stworzyła program Ambasadorów "Próby Ognia". Zgłoszenia do programu napływały z całej Polski, kryterium kwalifikacyjnym było przedstawienie dotychczasowej pracy z młodymi strażakami. Ostatecznie wyróżnionych zostało 10 jednostek, które w kwietniu 2022 roku uczestniczyły w szkoleniu instruktażowym gry "Próba Ognia" w Warszawie. Zostanie ambasadorem "Próby Ognia" było i jest nadal, dla nas ogromnym wyróżnieniem, tym bardziej, że jako jedyni z jednostką OSP Brojce jesteśmy ambasadorami na północy Polski.

Gra "Próba Ognia" jak już wcześniej było wspomniane dedykowana jest Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. W trakcie rozgrywki gracze muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, a głównym celem jest zwalczenie żywiołu przez strażaków. Jesteśmy dumni, że młodzież z którymi mieliśmy okazję przeprowadzić rozgrywki odłożyła telefony na bok i usiadła wspólnie do stołu by niejednokrotnie zagrać w planszówkę. Bycie ambasadorem limitowanej gry postawiło przed nami przyjemne zadanie jakim jest odwiedzanie jednostek przy których funkcjonuje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

W czasie spotkań mamy okazję przekazać innym zasady, wbrew pozorom, nie łatwej gry. Dużą zaletą jest też możliwość zaszczepienia w innych przysłowiowego bakcyla na powrót do klasycznych gier planszowych. Kolejnym niewątpliwym plusem jest integracja młodzieży z różnych jednostek, która w przyszłości może zaowocować współpracą na różnych płaszczyznach. Do tej pory odwiedziliśmy jednostki: OSP Braniewo, OSP Fiszewo, OSP Zwierzno, OSP Żurawiec oraz OSP Frombork. Każdej jednostce przekazaliśmy naszą wiedzę dotyczącą gry i jej zasad w praktyce, a na koniec przekazaliśmy na rzecz każdej z nich egzemplarz "Próby Ognia".

Otrzymanie gry jest możliwe tylko w wyniku konkursów organizowanych przez Fundację Orlen jak również właśnie zaproszenie do swojej jednostki ambasadora gry "Próba Ognia".

Serdecznie zapraszamy do kontaktu opiekunów z Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Województwa Pomorskiego, którzy chcieliby aby członkowie ich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych również mieli szansę zmierzyć się w walce z żywiołami oraz otrzymać egzemplarz wyjątkowej "Próby Ognia".

 

Dane kontaktowe:

FB: OSP Gronowo Elbląskie

Numer telefonu: 500-486-988

E-mail: osp@gminagronowo.pl

Musionek Katarzyna/Woźniak Anna

Anna Woźniak, OSP Gronowo Elbląskie

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bugaj z OSP Gronowo Elbląskie żyjesz? Jak tak to byś się odezwał. Stary kolega z dawnej pracy. Dzięki.
  • Chcecie szkolić i edukować, to najpierw sami się nauczcie, że województwa zapisujemy małymi literami i przy użyciu dywizów, a nie myślników, również w przypadku "gaśniczo-ratowniczych".
Reklama