UWAGA!

Harcerska wigilia i życzenia

 
Elbląg, Harcerska wigilia i życzenia
fot. dh. Karolina Szupiluk

W minioną środę (19 grudnia) odbyła się wigilia instruktorska Hufca Elbląg. Jak co roku w tym gronie spotykają się drużynowi, przyboczni, starsi harcerze i seniorzy oraz zaproszeni goście.

Wieczorne spotkanie zaczęliśmy od wspólnej modlitwy, po której tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy.
       Co roku w harcerskim spotkaniu biorą udział zaproszeni seniorzy elbląskiego hufca oraz inni goście. W tegorocznej wigilii wziął udział Ryszard Sorokosz, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Elblągu, który złożył wszystkim elbląskim harcerzom życzenia, a przy okazji pogratulował skautowej siły do podejmowania nowych działań.
       W między czasie posłuchaliśmy jeszcze różnych historii sprzed lat, opowiedzianych przez naszych gości. Następnie, całkiem niespodziewanie, odbył się konkurs z wiedzy o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Była to mała rywalizacja między kadrą harcerskich szczepów, która miała udowodnić, czy zasługujemy na prezent od Mikołaja, który na szczęście nie ominął naszych drzwi. Pytania konkursowe nie były wcale takie łatwe, jednak wspólnymi siłami wszyscy daliśmy radę. Każdy z nas otrzymał mały prezent od Mikołaja, którym okazał się komendant naszego hufca, phm. Adrian Szymański.
       Przychodząc na harcerskie spotkanie każdy z nas zobowiązany był przynieść fabrycznie zapakowane słodycze. Na szczęście było tego mnóstwo! Wykonaliśmy około 11 dużych paczek słodyczy, które były przekazane potrzebującym dzieciom.
       - Drodzy elblążanie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku w imieniu zuchów, harcerzy, wędrowników, instruktorów naszego hufca życzę wszystkiego najlepszego! Mnóstwo pozytywnej energii do działania, podejmowania nowych inicjatyw! - phm. Adrian Szymański, komendant Hufca Elbląg ZHP.
dh. Kamila Niewinowska, Szczep „Bukowina” Hufiec Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama