UWAGA!

Harcerskie ferie czas zacząć

 Elbląg, Harcerskie ferie czas zacząć

Zaczął się czas zimowej zabawy. Harcerze także będą mieli co robić, ponieważ w tym roku na zimowiska wyjedzie prawie 200 harcerzy. Miejsca jakie odwiedzą to m.in. Szymonowo i Gronowo Elbląskie. Zapowiada się bardzo ciekawie.

W planach jakie mają harcerze, jest zorganizowanie pięciu biwaków w różnych miejscowościach, niedaleko Elbląga. Wiadomo też, że każdy z wyjazdów będzie poświęcony innej tematyce.
       Szczep „Bukowina” wybiera się w magiczno-kulturalną wyprawę do Szymonowa. W planach jest miedzy innymi zabranie zuchów do Hogwartu i poznanie wszystkich tajników magii i historii Harrego Pottera. Drużyny harcerskie i starszoharcerskie męskie przeniosą się w świat książek, a dokładniej w świat „Wiedźmina”. Tam będą przygotowywać się do walki ze złem i zdobywać nagrody za dobre wyniki w szkole wiedźminów. Żeńska drużyna harcerska wyruszy w podróż dookoła świata, aby poznawać kultury i tradycje innych krajów. Natomiast harcerki starsze wgłębią się w kulturę i tradycję suberbohaterów.
       Ambitnym planem drużyn: harcerskiej męskiej i starszoharcerskiej żeńskiej ze Szczepu „Wanbli”, który także wybiera się do Szymonowa, będzie poznanie życia i odkryć Mikołaja Kopernika – patrona naszego hufca. Drużyny będą poznawać tajniki kosmosu, między innymi nauczą się rozpoznawać gwiazdy. Spróbują też dowiedzieć się jak najwięcej o astronomie Koperniku i o jego osiągnięciach.
       Ponadto równie ciekawą tematykę będą miały inne drużyny naszego hufca, które również wybierają się na zimowe wyjazdy harcerskie.
      
       Życzymy więc wszystkim udanych i bezpiecznych wyjazdów, dużo śniegu i przede wszystkim pogody ducha. Niech to będzie czas, z którego później pozostanie wiele radosnych wspomnień.
      
      
Kamila Niewinowska, Hufiec Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama