UWAGA!

Harcerze na rajdzie

 Elbląg, Harcerze na rajdzie
(fot. nadesłana)

Cztery drużyny harcerskie Hufca Elbląg wzięły udział w rajdzie pod hasłem „Ulicami Palermo”. Tematyka rajdu miała pomóc uczestnikom w zrozumieniu, jak duże znaczenie ma lokalność, umiejętność współpracy i radzenia sobie w trudnych sytuacjach w drużynie harcerskiej.

W rajdzie wzięły udział następujące drużyny: 42 EŻDH “Silva” im. Zdzisławy Bytnarowej, 107 EŻDH “Hesperia”, 9 EMDH “Impeesa” im. Roberta Baden Powella oraz 117 EMDH “Mato” im. Włodzimierza Skolimowskiego ps. Saturn. 
       W piątek harcerze wyruszyli spod  Szpitala Wojewódzkiego autobusem, a następnie przeszli 3-kilometrową trasę, wykonując różne zadania. Kiedy wszyscy dotarli do chatki w Jagodniku, odbyło się spotkanie przy kominku, na którym zastępy przedstawiły wykonane przez siebie zadania. Nie zabrakło również gier integracyjnych.

 Następnego dnia trasa z Głogowego Wzgórza do Elbląga liczyła 10 km. Uczestnicy pokonali ją pieszo. Podczas wędrówki rozwiązywali zadania na główkowanie, siłę i spryt, odbyło się też wspólne ognisko.

Metą była Szkoła Podstawowa nr 11, gdzie wieczorem drużyny wzięły udział w grze, a po niej odbył się „kominek” podsumowujący rajd.

Rajd zakończył się w niedzielę o godzinie 10 i z relacji uczestników wynika, że bardzo im się podobał.

 

 

Magdalena Wiatr, Hufiec Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama