UWAGA!

Hiszpanie z wizytą w SP 23

 Elbląg, Hiszpanie z wizytą w SP 23
fot. nadesłana

W dniach 25-29 maja Szkoła Podstawowa nr 23 gościła grupę 30 uczniów wraz z nauczycielami ze szkoły Andra Mari Ikastola z Etxarri Aranatz z Hiszpanii. Spotkanie to odbywało się w ramach projektu „W rajskim ogrodzie Europy”.

W tym czasie wypełnialiśmy zadania, które założyliśmy sobie do zrealizowania w ramach projektu, jak również zapoznawaliśmy gości z bogatą historią i kulturą naszego kraju, a przede wszystkim pokazywaliśmy im piękno i różnorodność naszego regionu. Dla uczniów było to duże przeżycie ponieważ po raz pierwszy mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego we wzajemnych kontaktach i podczas wspólnych zajęć.
       Już poniedziałek przyniósł wiele niespodzianek. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność powitać gości na Helu. Po krótkim powitaniu, wspólnie zwiedzaliśmy półwysep i poznawaliśmy najnowszą historię związaną z tym miejscem. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach w fokarium na Helu. Nasi goście z przyjemnością obserwowali foki, a później w warsztatach prowadzonych poznawali ich biologię, występowanie i ich rolę w ekosystemie Morza Bałtyckiego.
       W trakcie pobytu nasi przyjaciele i uczniowie naszej szkoły odwiedzali najpiękniejsze miejsca, miasta regionu. W Elblągu zwiedzali Stare Miasto i Muzeum Archeologiczno - Historyczne gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej, zwiedzili wystawy prezentujące historię naszego miasta tę dawną jak i tą związaną z wydarzeniami XX w. Odwiedzili naszą szkołę, gdzie wzięli udział w zajęciach socjoterapeutycznych.
       Środa to wizyta w gdyńskim oceanarium. Tutaj odbyły się zajęcia, podczas których poznawaliśmy faunę i florę Morza Bałtyckiego oraz zwiedzaliśmy oceanarium. Kolejnym punktem było zwiedzanie Gdyni, po której oprowadzał nas przedstawiciel stowarzyszenia „Jedność Kaszubska”. Na koniec pobytu zwiedziliśmy okręt wojenny Błyskawica.
       Następnym punktem na mapie „Rajskich ogrodów’’ był Malbork. Tam urzekł nas nie tylko ogrom twierdzy krzyżackiej, ale także obyczaje rycerskie, które poznawaliśmy w trakcie zajęć historycznych. We Fromborku wysłuchaliśmy koncertu organowego i podziwialiśmy piękno katedry.W programie pobytu nie mogło zabraknąć wizyty w Gdańsku. Przewodnik pokazał naszym gościom nie tylko najpiękniejsze budowle Starego Miasta, ale także miejsca związane z najnowszą historią Polski.
       Czas spędzony razem minął bardzo szybko i musieliśmy się żegnać. Uściskom i miłym słowom nie było końca. Goście dziękowali za prawdziwie polską gościnność i bogactwo doświadczeń i wrażeń jakich doznali zwiedzając nasze rajskie zakątki.
       Uczniowie naszej szkoły nawiązali wiele przyjaźni, wymienili się upominkami, adresami na facebooku i numerami telefonów. Liczymy na miłe spotkanie za rok w Hiszpanii.
      
Szkoła Podstawowa nr 23
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Oby jak najwięcej takich projektów, w których uczniowie mają okazję poznać rówieśników z innych krajów Europy! Słowa uznania dla szkoły!!!!! Gratuluję ciekawego projektu!
Reklama