UWAGA!

Humanitarne działania w Gimnazjum nr 9

Elbląg, Humanitarne działania w Gimnazjum nr 9

Gimnazjum nr 9 w Elblągu bierze udział w kampanii edukacyjnej i pomocowej Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez Głodu”. W ramach tej kampanii Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w szkole wiele działań z zakresu tzw. edukacji humanitarnej.

Na stronie internetowej szkoły pojawił się artykuł dotyczący całego przedsięwzięcia. W każdej klasie znalazły się wykonane przez wolontariuszy plakaty informujące o kampanii PAH-u. Cały czas trwa szkolna kwesta na rzecz PAH, odbył się też kiermasz ciast również na rzecz tej organizacji i w ramach wyżej wspomnianej kampanii. W każdej klasie, na godzinach wychowawczych odbyły się i nadal odbywają zajęcia edukacyjne informujące o kampanii „Świat bez Głodu”, przedstawiana jest prezentacja multimedialna stworzona na zajęciach Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole. Prezentacja przybliża problem głodu w krajach tzw. południa: Somalii i Sudanie Południowym, przedstawia jego przyczyny, skutki i sposoby na jego przezwyciężenie, a o to właśnie chodzi Polskiej Akcji Humanitarnej na czele z jej przewodniczącą Janiną Ochojską. Planowany jest tez konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych uczniów szkoły. Temat konkursu to: „Chcemy, aby dla każdego człowieka na świecie starczyło żywności”.
       Dostęp do żywności jest prawem człowieka. 925 milionów ludzi na świecie jest niedożywionych. Oznacza to, że co 7. mieszkaniec ziemi nie ma dostępu do wystarczającej ilości pożywienia, aby zaspokoić głód i prowadzić aktywne życie społeczne i zawodowe. Aby świat był bez głodu należy zmienić światową gospodarkę żywnościową i włączyć się do niesienia pomocy humanitarnej tam, gdzie jest ona konieczna. Dzięki temu każdy człowiek na świecie będzie mógł cieszyć się prawem do żywności. W związku z tym Polska Akcja Humanitarna prowadzi kampanię „Świat bez głodu”. Jest to kampania informacyjna i pomocowa na rzecz głodujących w Somalii i Sudanie Południowym.
      
      
      
Gimnazjum nr 9
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama