UWAGA!

I LO trzecią szkołą w Polsce

 Elbląg, I LO trzecią szkołą w Polsce
fot. nadesłana

5 grudnia odbył się finał szóstej edycji konkursu Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja. Uroczysta gala, na którą zaproszono 12 szkół z całej Polski, odbyła się w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas gali poznano najbardziej zaangażowane społecznie szkoły programu Stypendia św. Mikołaja i wręczono nagrody zwycięzcom.

W programie Stypendia św. Mikołaja bierze udział 287 szkół. Tylko w ostatnim roku szkolnym pozyskały one na stypendia dla uzdolnionych uczniów 185 866 zł, czyli więcej o 46 850 zł niż rok wcześniej. I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu z uzbieraną kwotą 3693,48zł zajęło trzecie miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.
       „Święty Mikołaj był człowiekiem, który stał się prawzorem pomagania. My, idąc jego śladem, postanowiliśmy poszukać w całej Polsce przyjaciół, którzy zechcą razem z nami budować społeczność solidarnych szkół. Jaka to wielka radość, gdy pewnego dnia, okazuje się, że ten pomysł przerodził się we wspaniałą inicjatywę, do której dołączają kolejni, a ich zaangażowanie przekracza nasze najśmielsze oczekiwania.” – mówił podczas Gali Dariusz Karłowicz, prezes zarządu Fundacji św. Mikołaja.
       Konkurs Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów. W ramach konkursu szkoły organizują szereg akcji, polegających na przeprowadzeniu zbiórek w postaci kwest, licytacji, sprzedaży cegiełek, loterii, kiermaszów, z których środki zasilają fundusz stypendialny szkoły. Do uzbieranej przez szkołę kwoty, Fundacja dopłaca jej równowartość.
       „Świadomość, że jest ktoś, na czyje wsparcie można liczyć, jest niezwykle budująca i motywująca do podejmowania dalszego wysiłku i wytężonej nauki w kolejnych latach. Ten głęboko humanitarny odruch dzielenia się z bliźnim spotyka się z moimi głębokim uznaniem i poparciem. Dziękuję Wam, Drodzy uczniowie, za ten szlachetny gest solidarności z potrzebującymi rówieśnikami.” – napisała w liście do uczestników Gali Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.
       Z całą pewnością zarówno uczniowie, jak i rodzice uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących mają dobre serca i chętnie udzielają pomocy w każdej sytuacji, za co serdecznie im dziękujemy.
       Stypendystami Fundacji Świętego Mikołaja w tym roku szkolnym są: Nina Oracz, Julia Rokicka, Aleksandra Szulc i Michał Winczewski. Opiekę nad Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz Programem Stypendialnym Fundacji Świętego Mikołaja sprawuje pani Monika Oszwa.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama