UWAGA!

I LO w Elblągu zwycięzcą etapu wojewódzkiego

Elbląg, I LO w Elblągu zwycięzcą etapu wojewódzkiego
fot. nadesłana

Uczniowie I LO znaleźli się w gronie 16 zespołów, które 24 kwietnia będą rywalizowały w finale konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Spośród ponad 300 szkół, które wzięły udział w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, do drugiego etapu przeszło 213 z nich.

W pierwszym etapie Konkursu wzięły udział cztery elbląskie szkoły. 16 marca br. podczas wojewódzkiego etapu konkursu w Olsztynie do rywalizacji stanęło 11 zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Nasze miasto reprezentowali laureaci I etapu konkursu, a mianowicie uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a także
       z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.
       Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, zwyciężyli uczniowie I LO Urszula Chrośniak i Jakub Sosnowski (pod opieką Janiny Mazuś), którzy 24 kwietnia będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie i powalczą o zwycięstwo w finale konkursu.
       Serdecznie gratulujemy zwycięstwa oraz poziomu wiedzy jaką wykazali się nasi uczniowie znajdując się w czołówce finałowej 16 –stki.
       W pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych wzięły udział szkoły, które uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W czasie czterech lekcji uczniowie poznają istotę ubezpieczeń społecznych, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia własnego biznesu. Tematyka lekcji jest spójna z podstawą programową w szkołach ponadgimnazjalnych.
       Materiały do prowadzenia lekcji wzbogacone zostały o prezentacje multimedialne do wszystkich czerech lekcji, jak i filmy dotyczące ubezpieczeń społecznych i działalności ZUS.
       Nauczyciele, którzy chcą poprowadzić w swoich szkołach takie lekcje mogą liczyć na pomoc ZUS. Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi i fachowymi poradami w zakresie merytorycznym. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz materiały dostępne są na stronach: www.zus.pl/edukacja www.zus.pl/LekcjezZus
       W sprawie udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” oraz materiałów dotyczących projektu należy kontaktować się pod nr tel. 55 641 92 63 lub CybulskaAg@zus.pl
       Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.
      
Agnieszka Cybulska, ZUS Oddział w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • nagroda dla zwyciezcy bedzie etat w ZUS?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  6
  zuchzusy(2015-03-24)
 • Wiadomo nie od dziś że w Elblągu byli i są najlepsi tylko olsztyn blokuje nam rozwój.
 • Wielkie brawa dla młodych i zdolnych uczniów I LO w Elblągu. ;-) GRATULACJE i powodzenia w finale konkursu :-D
 • Warto również wiedzieć, że istnieją kraje ( Kanada ) gdzie nie istnieje taki twór jak ZUS czy jego odpowiednik. Nie marnuje się tam pieniędzy na wystawne budynki, wątpliwej jakości programy komputerowe i zatrudnianie tysięcy bezproduktywnych urzędników. Ludzie jednak otrzymują tam emeryturę po przekroczeniu ustalonego wieku. Każdy dostaje podstawową emeryturę niezależnie od lat pracy i wcześniejszych zarobków. A Ci co odkładali sobie w prywatnych programach emerytalnych mają 2 emerytury, państwową i prywatną. Wracając do polskiego ZUS'u jaką siłę nabywczą będzie miała nasza emerytura w przyszłości. Mężczyzna po przepracowaniu 30 lat otrzyma polska emeryturę o wartości X. Za te X bedzie mógł kupić tyle towarów co dzisiaj może kupić za 35% swojej pensji netto. Kobieta dostanie jeszcze mniej bo mniej lat pracuje. Zakładając, że ZUS będzie wypłacalny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  biednyjakemeryt(2015-03-24)
 • Do biedny jak emeryt-nikt Ci nie kaze składać wniosku o emeryturę ani prasować na umowy od których odprowadzane są składki! Zbieraj do skarpety jak kanadyjczycy i żyj z niej na starość!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  bogatyemeryt(2015-03-24)
 • do bogaty. .. .Kanadyjczycy nie zbierają do skarpet. Tam firmy prowadzą tzw. "pracownicze programy emerytalne" dla swoich pracowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  pozdrawiamzwycięzcówkonkursu(2015-03-24)
Reklama