UWAGA!

ID Games dla osób z niepełnosprawnościami

 Elbląg, ID Games dla osób z niepełnosprawnościami
fot. nadesłana

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu kończy realizację projektu ID Games. Jego celem było opracowanie innowacyjnej metody pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

W poniedziałek (20 czerwca) w jednej z sal Ratusza Staromiejskiego w Elblągu zorganizowano Multiplayer Event, podczas którego dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną testowały gry stworzone przez specjalistów z Polski, Grecji, Portugalii i Rumunii.

W spotkaniu, w czasie którego omówiono efekty kilkuletniej współpracy międzynarodowych instytucji w ramach realizacji projektu ID Games wzięli udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Elblągu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, szkół, warsztatów terapii zajęciowej oraz instytucji pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Pierwszą część spotkania w ramach Multiplayer Event otworzył Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu Leszek Iwańczuk. Ewelina Deja oraz Anna Hatle-Tafelska przedstawiły zgromadzonym gościom przewodnik metodologiczny dotyczący wykorzystania gier w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz platformę e-learningową i e-kurs do rozpowszechniania innowacyjnych narzędzi edukacyjnych.

Wśród zaproszonych gości znalazła się także przedstawicielka Fundacja Rozwoju Edukacji Empatycznej z Opola – Monika Sawicka. W krótkim wystąpieniu przedstawiła ona cele FREE. Pokazała stworzone przez założycieli fundacji miejsca dla dzieci w edukacji domowej, z którymi pracują nauczyciele, terapeuci i rodzice. Do FREE uczęszczają dzieci pełnosprawne, wyjątkowo uzdolnione, niepełnosprawne i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy. Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną testowały gry zaprojektowane przez zespół specjalistów ID Games. Gry można bezpłatnie pobrać na smartfon lub tablet (Sklep Play). Na stronie internetowej projektu www.idgames.eu dostępna jest również wersja na komputer (PC). Elementy do gier planszowych dostępne są formie pliku pdf, który można pobrać.

SOSW nr 1

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama