UWAGA!

Informacja – Wsparcie – Praca

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła 1 września realizację rocznego projektu pt.: „Informacja – Wsparcie – Praca”. Planowane są kursy, m.in. zasad księgowości komputerowej czy obsługi wózków widłowych, które pomogą ich uczestnikom zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Projekt skierowany jest do 150 osób niepełnosprawnych, które dopiero trafiły na rynek pracy; do osób biernych zawodowo, które mogą podjąć zatrudnienie, a które posiadają zdezaktualizowane kwalifikacje zawodowe oraz do osób z terenów wiejskich, które znajdują się w najbardziej niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.
     - Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Elbląg oraz gminy Pasłęk, Tolkmicko i Frombork – zachęca Anna Sałacka, asystent projektu. - Planujemy zorganizowanie warsztatów psychologicznych, a od października ruszą bezpłatne szkolenia: kurs kadry i płace; kurs ogólnych zasad księgowości komputerowej; kurs obsługi wózków widłowych; kurs komputerowy (ECDL – Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy). Chcemy również zorganizować warsztaty grupowe z aktywnego poszukiwania pracy.
     Projekt „Informacja – Wsparcie – Praca” jest współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany jest w ramach umowy podpisanej z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Olsztynie.
     Partnerem projektu jest Gmina Miasto Elbląg.
     

 

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama