UWAGA!

Integracja = Akceptacja

Elbląg, Uczestnicy projektu podczas wizyty w Rostocku.
Uczestnicy projektu podczas wizyty w Rostocku.

Wczoraj (25 sierpnia) rozpoczęło się kolejne działanie w ramach polsko-niemiecko-rosyjskiego projektu pn. „Integracja = Akceptacja“ organizowanego przez Centrum Kultury „Światowid” wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art.”.

- „Integracja = Akceptacja“ to ośmiomiesięczny projekt, którego głównymi organizatorami są: Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art“ oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid“ - przypomina Monika Stando ze Światowida. - Partnerami są Organizacja „Ruczejok“ z Zielonogradska (Rosja) i „Ohne Barrieren“ z Rostocku (Niemcy). Wszystkie organizacje partnerskie działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Każda z nich ma już wypracowane własne doświadczenia w tym zakresie, którymi będzie się dzielić z pozostałymi partnerami. Pierwsze działanie w ramach projektu realizowane było już w kwietniu. Wtedy 13-osobowa grupa osób niepełnosprawnych i terapeutów wyjechała z Elbląga do Rostocku na tygodniowy plener artystyczny. W zajęciach plastycznych, oprócz grupy polskiej, uczestniczyły także grupy z Rosji i Niemiec.
     Z kolei od wczoraj do soboty 30 sierpnia realizowane będzie drugie działanie w ramach projektu. Tym razem przeznaczone jest ono tylko dla terapeutów, liderów organizacji pozarządowych, pracowników administracji oraz instytucji działających w obszarze szeroko rozumianej pomocy społecznej z nastawieniem na osoby niepełnosprawne. Wezmą oni udział w szkoleniach i wizycie studyjnej. Odwiedzą m.in. elbląskie Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz placówki powiatowe realizujące zadania z zakresu pomocy społecznej w Przezmarku, Kamionku Wielkim i Tolkmicku. W czwartek o godz. 15 w Galerii Nobilis odbędzie się seminarium pn. „Integracja z pomysłem”.
     - Warto podkreślić, ze jest to pierwszy projekt trójstronny realizowany zupełnie na zasadach woluntarystycznych - mówi Teresa Miłoszewska z CKiWM „Światowid”, koordynator projektu. - Zostaliśmy zauważeni przez komisję grantową przyznającą środki na realizację projektu. Jest szansa, że będziemy realizować kolejny projekt dotyczący praw osób niepełnosprawnych i idei self-adwokatury. Taki program self-adwokatów działa w Elblągu przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. My widzimy, jak poprawiła się jakość życia osób uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Takie działania są bardzo potrzebne.
     
     Projekt „Integracja = Akceptacja“ dofinansowano jest ze środków Fundacji im. Stefana Batorego i Fundacji Roberta Boscha.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " - Warto podkreślić, ze jest to pierwszy projekt trójstronny realizowany zupełnie na zasadach woluntarystycznych " - i pewnie ostatni. .. Kasa, kasa, kasa. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    janek z pierwszej be(2008-08-26)
Reklama