UWAGA!

Integracja rodzin dzieci z nieprawidłowym rozwojem

 
Elbląg, Integracja rodzin dzieci z nieprawidłowym rozwojem
fot. nadesłana

W ostatni weekend sierpnia w ramach projektu „Działanie profilaktyczne i pomocowe na rzecz bezpieczeństwa dzieci z nieprawidłowym rozwojem w wieku 0-3 lat w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu” odbył się 3 dniowy rodzinny wyjazd integracyjny beneficjentów projektu.

W wyjeździe uczestniczyło dziesięć rodzin i ich dzieci z nieprawidłowym rozwojem w wieku od 0 do 3 lat. Wyjazd miał charakter integracyjny i edukacyjny. Rodziny będące uczestnikami projektu mogły bezpłatnie w ciągu 3 dni uczestniczyć w warsztatach oraz spotkaniach integracyjnych.
       - W pierwszych miesiącach życia dziecka z nieprawidłowym rozwojem rodzina przeżywa fazę szoku, która charakteryzuje się niezdolnością do działania, bardzo silnymi emocjami. Faza ta najczęściej trwa kilka dni. Następnie przeżywa fazę kryzysu emocjonalnego. Wyjazd umożliwił rodzinom znalezienie się w innej sytuacji - mówi psycholog Angelika Pamfil. - Pozostawienie problemów w domu i odnalezienie się w sytuacji spędzenia kilku dni z grupą osób, które odczuwają podobne problemy. Poza problemami psychologicznymi rodziny dzieci z nieprawidłowym rozwojem odczuwają dyskomfort z powodu pogarszającej się sytuacji ekonomicznej. Cała uwaga rodziny skierowana jest na problem nieprawidłowego rozwoju dziecka.
      
       W trakcie wyjazdu odbyło się osobne spotkanie dla ojców oraz matek z psychologiem i pedagogiem. Zorganizowano go w miejscu oddalonym od miasta, zacisznym i spokojnym, w otoczeniu przyrody nad samym morzem. W trakcie wyjazdu rodziny miały zapewnioną opiekę wolontarystyczną nad dziećmi w wymiarze czterech godzin dziennie. W tym czasie rodziny brały udział w szkoleniu. Cele wyjazdu jakim były zacieśnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu zostały osiągnięte.
      
      
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama