UWAGA!

Integracyjny wypoczynek

Elbląg, Jedną z atrakcji wspólnego wypoczynku był rejs statkiem po Zalewie Wiślanym
Jedną z atrakcji wspólnego wypoczynku był rejs statkiem po Zalewie Wiślanym (fot. nadesłane)

Od 1 do 10 sierpnia, 16-osobowa grupa elbląskich dzieci romskich i niepełnosprawnych uczestniczyła w obozie integracyjnym zorganizowanym w Sztutowie. Warsztaty ceramiczne i zajęcia z nauki jazdy konnej były główną atrakcją wypoczynku.

Projekt realizowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym nr 2 zakładał zorganizowanie wspólnego wypoczynku letniego dla dzieci romskich i nie-romskich.
       Uczestnicy obozu w Sztutowie wzięli udział w zajęciach nauki jazdy konnej oraz w warsztatach ceramicznych.
       - Głównym zadaniem było zdobycie i utrwalenie umiejętności pozwalających na jazdę na ujeżdżalni i w terenie – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu. - Zajęcia stanowiły najlepszą formę zapoznania uczestników z jeździectwem i doskonalenia zdobytych podstaw jazdy konnej. Dzieci i młodzież pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauczyły się też samodzielności w kontaktach z końmi.
       - W czasie wypoczynku zorganizowano również dzieciom czterodniowy cykl warsztatów ceramicznych, które miały na celu pobudzenie wrażliwości artystycznej oraz rozwijanie zdolności manualnych – dodaje Joanna Urbaniak. - W trakcie zajęć dzieci i młodzież uczyły się sztuki modelowania z gliny.
       Oprócz cyklicznych warsztatów edukacyjnych uczestnicy odbyli też wizytę w Muzeum Stutthof, dzięki której poznali historię byłego obozu koncentracyjnego i fakty dotyczące II wojny światowej.
       Podczas zaplanowanego obozu integracyjnego dzieci nie tylko wspaniale odpoczęły, ale i się uczyły. Ponadto miały możliwość odkrywania swoich talentów i uzdolnień, a także nawiązania przyjaźni z rówieśnikami. Dodatkową atrakcją wypoczynku stały się: rejs statkiem po Zalewie Wiślanym, a także podróż kolejką wąskotorową do Stegny.
       - Organizacja obozu letniego stanowiła zatem też doskonałą okazję do naturalnej integracji dzieci romskich z dziećmi niepełnosprawnymi w warunkach zabawy i kontaktów z nie-romskimi rówieśnikami – podkreśla Joanna Urbaniak.
      

 


       Projekt był realizowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 - dzięki dotacji przyznanej przez MSWiA w ramach realizacji Programu na Rzecz Społeczności Romskiej w Polsce.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama