UWAGA!

Inwestycje w wojskowym

Elbląg, Inwestycje w wojskowym
(fot. Paweł Serocki)

W ubiegłym roku minęło 70 lat od chwili przekazania do użytku szpitala wojskowego przy ul. Komeńskiego. Budowany z myślą o armii niemieckiej, po wojnie służy polskim wojskowym, ich rodzinom, ale również elblążanom. Obiekt wymaga już systematycznych remontów, nie mówiąc o modernizacji sprzętu i aparatury medycznej.

W ubiegłym roku w szpitalu powstała nowa izba przyjęć. Utworzono centralną sterylizatornię, co wpłynęło na usprawnienie pracy placówki. Wymieniono wszystkie okna w budynkach szpitalnych, co już skutkuje oszczędnościami w zużyciu energii cieplnej. Inwestycje usprawniające funkcjonowanie szpitala są kontynuowane od nowego roku.
     - Aktualnie budowane są na zewnątrz budynku dwie windy - informuje Mirosław Gorbaczewski, dyrektor szpitala. - Umożliwią one łatwiejszy dostęp osobom niepełnosprawnym, ale też i naszym pracownikom do najwyższych kondygnacji szpitala. Instalowane są także specjalne systemy zabezpieczające przed pożarem, system klap oddymiających i dźwiękowy system ostrzegania przed dymem. Trwają też remonty bieżące na oddziałach szpitala. Rozpoczęliśmy również przewidzianą na dwa lata wymianę dachów - dodaje dyrektor.
     Powody do zadowoleni ma personel medyczny. Bardzo dobre, nowoczesne wyposażenie otrzymał oddział intensywnej terapii. Zakupiono respiratory, centralę monitorującą i sporo dodatkowego, ale ważnego dla pacjentów, drobnego sprzętu. W tym roku szpital wzbogaci się o nowe urządzenia do endoskopii i znieczulania pacjentów przed operacjami. Na odnowę aparatury i uzupełnienie wyposażenia oddziałów szpitala przeznaczono milion złotych.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama