UWAGA!

Jak obchodzono Dni Morza

Elbląg, Jak obchodzono Dni Morza
(fot. Henryk Myśliński)

W sobotę 24 czerwca obchodzono w Elblągu Centralne Dni Morza. Oficjalnie oddano do użytku nowy port morski i basen jachtowy, a miasto odwiedził minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki (ten sam, który nie potrafił rozpoznać wędzonej makreli). Zobacz fotoreportaż.

Było bardzo oficjalnie - przemówienia, cięcie wstęg i odznaczenia. Poza ministrem Wiecheckim do Elbląga przyjechali przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych województw nadmorskich oraz wielu miast morskich, marynarki wojennej i straży granicznej.
     Obchody rozpoczęto na Bulwarze Zygmunta Augusta, wcześniej w elbląskiej katedrze została odprawiona msza św. w intencji ludzi morza. Odbyła się również konferencja miast partnerskich Elbląga oraz polskich miast portowych, zatytułowana „Małe porty szansą rozwoju regionu”.
     Otwarto też oficjalnie nowy port morski i basen jachtowy, które wybudowano kosztem 4,6 mln euro (inwestycje w 80 proc. sfinansowała Unia Europejska). W ich skład wchodzi plac składowy o powierzchni 4 ha, magazyny o powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych, stanowisko postojowe dla samochodów ciężarowych oraz nabrzeże o długości 200 metrów dla dużych jednostek o maksymalnej ładowności do 1 tys. ton, przyczółek promowy i budynek odpraw granicznych oraz zmodernizowany basen jachtowy Bryza.
     Były też mniej oficjalne elementy obchodów - parada Neptuna na Bulwarze i jednostek pływających na rzece Elbląg.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • byłem tam. fleja z niego i gamoń, nawet ręki nie potrafi podać jak facet. ale nie interesuje mnie to kim i skąd on jest, tak samo inni politycy. może być nawet czarnym żydem. jeśli zrobi coś dla elbląga i port zacznie znowu funkcjonować, przekopią mierzeję itd to zrobie wielki ukłon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bosmanos(2006-06-27)
 • Piękny fotoreportaż , widać, że to z Centralnych Dni Morza 2006
 • No elblążkowo!!! Pokażcie się i zróbcie to co najlepiej robiC. Krytykowanie ludzi na forum i tego wydarzenia. a jesli chodzi o wypowiedz "bosmanosa" to ma racje. mnie tez juz nie interesuje jaki polityk skad jest. czy lewy czy prawy. wazne aby bylo lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  homofob(2006-06-27)
 • szkoda tylko ze dyrektor urzedu morskiego w gdynii wypowiada sie tak olewajaco o naszym porcie i ze to byly kiedys wodu srodladowe i ze nie wie czy przekop jest potrzebny. chyba nie powinnismy slyszec tego z jego ust. wiec, ciekawe kto za nim stoi, bo np. dyrektor delegatury w elblągu jest chętny do przekopu itd
 • wszystko co sie stalo dobrego dla naszego portu wydarzylo sie za czasów LUKSA, ale za wcześnie go zlustrowali... i nie zdarzyl wszystkiego zrobic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cegiełka(2006-06-27)
 • na zatoce chlopaki z MOSG-u robili lepsze pokazy. no ale tutaj nie takich warunkow.
 • Czy ktoś widział może te " centralne obchody " w TV , a jeżeli tak to na którym programie ????
 • Jaki interes ma Gdynia czy Gdańsk w tym, aby w Elblagu powstał przyzwoity port ? Przekop przez Mierzeję Wiślaną pomału staje się koniecznością jak slusznie zauważył Pan Krzysztof Figel na łamach Magazynu Elbląskiego - " wybudowanie kanału skróciłoby potencjalną podróz drogą wodną z Elbląga do Gdanska do 3-4 godzin zamiast dotychczasowych 14 godzin przy rejsie przez Cieśninę Pilawską"
 • a może by tak Piaski przesynąć bliżej Krynicy
 • Kiedyś jak były Centralne Dożynki to chociaż telewizja pokazywała! Ciekawe kto nazwał tą imprezę Centrlną i z jakiego powodu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żuławiak(2006-06-27)
 • to młlo, że miasto Elbląg zostało wyróżnione, a telewizja publiczna widocznie przegapiła wydarzenie
 • to młlo, że miasto Elbląg zostało wyróżnione, a telewizja publiczna widocznie przegapiła wydarzenie
Reklama