UWAGA!

Jak pomóc bezrobotnym

W Elblągu realizowany jest projekt „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa”. W listopadzie 30 czołowych pracowników instytucji, które zajmują się pośrednictwem pracy, weźmie udział w szkoleniach wzmacniających ich efektywność.

Od lipca w każdej elbląskiej instytucji zajmującej się pośrednictwem pracy działają Punkty Publicznego Dostępu do Informacji dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Mieszczą się one w: ERKONie przy ul. Zw. Jaszczurczego 15, NSZZ „Solidarność” przy ul. 1 Maja 2, Gminnym Centrum Informacji przy ul. Bema 54, Urzędzie Miasta przy ul. Łączności 1, Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Saperów 24 oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy ul. Junaków 2.
     Z końcem sierpnia uruchomiona została strona internetowa www.jestpraca.elblag.pl, która między innymi zawiera oferty szkoleniowe, oferty pracy oraz informacje dla pracodawców, jak pozyskać źródła na sfinansowanie działalności gospodarczej. Od początku istnienia strony odwiedziło ją 26 807 osób, dziennie odnotowuje się średnio 600 wejść. Strona, która powstała w ramach projektu, jest bardzo przydatnym narzędziem dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, tych, którzy myślą o zmianie kwalifikacji oraz dla tych, którzy chcą założyć własną działalność lub szukają pracowników. Dzięki tej stronie bezrobotny nie musi tracić czasu i pieniędzy, by dowiedzieć się, czy interesująca go oferta zatrudnienia znajduje się aktualnie w bazie elbląskich instytucji rynku pracy.
     Natomiast w listopada rozpocznie się cykl szkoleń dla czołowych pracowników instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy. Pierwsze zajęcia, które rozpoczną się 9 listopada, dotyczyć będą psychologii pracy. Zakończą się 30 listopada. Weźmie w nich udział 30 osób.
     Projekt „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa” potrwa do końca lutego 2008 roku.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama