UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak sprzątają Polacy? Raport

2019-05-22
09:24
 

Według raportu przeprowadzonego przez portal Fixly.pl, niemal 60% osób w Polsce deklaruje, że dzieli się obowiązkami w domu. Oznacza to, że mężczyźni coraz częściej pomagają swym partnerkom w sprzątaniu, praniu, gotowaniu i innych czynnościach domowych. Nadal jednak panuje opinia, że za sprzątanie domu odpowiada kobieta. Czego jeszcze można się dowiedzieć z raportu? Sprawdź.

1. Kto odpowiada za sprzątanie mieszkań?
       2. Profesjonalne sprzątanie Elbląg i inne miasta
      
       Kto odpowiada za sprzątanie mieszkań?
       Sprzątanie domu czy mieszkania jest zadaniem, za które odpowiada kobieta, jak wynika z raportu. Co czwarty mężczyzna i aż co trzecia kobieta zgadzają się ze stwierdzeniem, że sprzątanie jest domeną kobiet. Pokazuje to dobitnie, że rola pań jako opiekunek domowego ogniska wciąż jest bardzo silnie zakorzeniona w Polsce.
       Aż 67% pań jest zdania, że sprzątanie mieszkań spoczywa wyłącznie na ich barkach. Co ciekawe, 70% panów twierdzi, że współdzieli z partnerką obowiązki domowe, w tym przede wszystkim robienie porządków.

 


       Raport pokazuje również, w jaki sposób konkretne grupy wiekowe patrzą na kwestię współdzielenia obowiązku sprzątania. Okazuje się więc, że osoby w wieku ponad 55 lat, które pozostają w związku, w 36% dzielą się pracą w sprzątaniu. Z kolei w innych grupach wiekowych ten wskaźnik jest wyższy. Można z tego wysnuć wniosek, że młodsze pokolenia mają już zupełnie inne podejście do zagadnienia wspólnego sprzątania. Wśród osób w wieku 25-34 lat porządki są najczęściej współdzielone.
      
       Profesjonalne sprzątanie Elbląg i inne miasta
       Raport zajmuje się także kwestią zatrudniania fachowców do robienia porządków. Wyniki pokazują, że specjalistyczna firma sprzątająca jest wciąż bardzo rzadko wybieranym rozwiązaniem. Polacy nie są przyzwyczajeni do tego, żeby płacić komuś za sprzątanie. Aż 78% osób, wśród których przeprowadzono ankietę, nigdy nie korzystało z usług tego rodzaju przedsiębiorstwa. 14% z takowych osób zatrudniło firmę sprzątającą ze względu na zbliżające się święto, ważną uroczystość albo zakończony remont. Jedynie 8% z pytanych regularnie korzysta z usług fachowców od sprzątania.
       Jeśli chodzi o takowe sprzątanie Elbląg, Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk i inne większe miasta są obszarami, na terenie których działa najwięcej firm sprzątających oraz, co wynika z owej ilości, najwięcej osób z nich korzysta. Wśród zadań porządkowych najczęściej występuje zapotrzebowanie na pranie dywanów i tapicerki oraz mycie okien.
       Kompleksowe opracowanie wyników raportu znajdziesz na stronie portalu przeprowadzającego badanie. Sprawdź raport Fixly 'Sprzątanie w Polsce'.


       ----- artykuł sponsorowany ------
 
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl