UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Niedoinformowani redaktorzy. W skład wymienionych ulic, do układu urbanistycznegi historycznego miasta tej dzielnicy wchodzi też ulica Chopina. (dawniej za Nemcs, FichtenStrasse, ). Na tej ulicy domy też nie są nowiscia architektury współczesnej tylko też pochodzą z tamtego okresu. Mój budynek osiągnął 100 lat w tym 2020 r. Czemu zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie wystąpił do UM o nadanie klauzurs budynkowi jako zabytkowemu? Budynek, ten w podkowie, mój bowiem pochodzi z 1920 r. O tej części ulicy z uporem maniaka, ciągle UM zapomina.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    25
    8
    Poprawny historycznie v(2020-07-30)
  • @Poprawny historycznie v - Jest Pan akurat "niepoprawny historycznie", ponieważ to była Fichte-Straße, od nazwiska wybitnego niemieckiego filozofa Johann'a Gottlieb'a Fichte). A tak w ogóle to ten kwartał, w którym stoi willa śp. kpt. Szewczyńskiego, przed 1945 rokiem nazywał się "kwartałem filozofów"- by tylko przypomnieć, że przebiegająca obok ulica M. Kopernika - nazywała się I. Kant-Straße.
  • @Poprawny historycznie v - Dlaczego zarząd wspólnoty nie wystąpił o uznanie budynku zabytkiem. Ano dla tego że mieszkańcy nie chcą żeby o choćby wymianie pstryczka elektrycznego decydował konserwator zabytków.
Reklama