UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Niedoinformowani redaktorzy. W skład wymienionych ulic, do układu urbanistycznegi historycznego miasta tej dzielnicy wchodzi też ulica Chopina. (dawniej za Nemcs, FichtenStrasse, ). Na tej ulicy domy też nie są nowiscia architektury współczesnej tylko też pochodzą z tamtego okresu. Mój budynek osiągnął 100 lat w tym 2020 r. Czemu zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie wystąpił do UM o nadanie klauzurs budynkowi jako zabytkowemu? Budynek, ten w podkowie, mój bowiem pochodzi z 1920 r. O tej części ulicy z uporem maniaka, ciągle UM zapomina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  8
  Poprawny historycznie v(2020-07-30)
 • @Poprawny historycznie v - Jest Pan akurat "niepoprawny historycznie", ponieważ to była Fichte-Straße, od nazwiska wybitnego niemieckiego filozofa Johann'a Gottlieb'a Fichte). A tak w ogóle to ten kwartał, w którym stoi willa śp. kpt. Szewczyńskiego, przed 1945 rokiem nazywał się "kwartałem filozofów"- by tylko przypomnieć, że przebiegająca obok ulica M. Kopernika - nazywała się I. Kant-Straße.
 • @Poprawny historycznie v - Dlaczego zarząd wspólnoty nie wystąpił o uznanie budynku zabytkiem. Ano dla tego że mieszkańcy nie chcą żeby o choćby wymianie pstryczka elektrycznego decydował konserwator zabytków.
Reklama