UWAGA!

Jedność z Janem Pawłem II

Jedność, modlitwa, solidarność - to słowa, które towarzyszyć będą elbląskim obchodom Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i Dnia Papieskiego.

Dzień Papieski obchodzony jest od dwóch lat w niedzielę poprzedzającą rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W programie obchodów znalazly się m.in. wernisaż wystawy prezentującej zabytki i kościoły Ziemi Elbląskiej, wykłady dotyczące nauczania papieskiego oraz nocne czuwanie z modlitwą w intencji Ojca Świętego.
     - Ta modlitwa jest teraz szczególnie ważna, zresztą te wydarzenia medialne, które miały miejsce ostatnio z niemieckim czasopismem ten temat niejako mocno wywołały, ale Dzień Papieski zawsze miał wymiar duchowy i związany z modlitwą. Zachęcamy wszystkie parafie, by w noc poprzedzającą ten dzień zorganizowały nocne czuwanie i modlitwę - powiedział ks. Dariusz Piórowski.
     Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpocznie się we wtorek. Dzień Papieski przypadnie natomiast w niedzielę 12 października. Tego dnia o 10.30 w katedrze św. Mikołaja odprawiona zostanie Msza święta w intencji Jana Pawła II. Przewodniczyć jej będzie ksiądz biskup Jan Styrna. W niedzielę odbędzie się też kwesta. Zebrane pieniądze zasilą konto Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która finansuje stypendia socjalne dla biednych dzieci z małych miasteczek i wsi - głównie popegeerowskich.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A jeść dadzą????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  głodny(2003-10-07)
 • I znowu pieniadze. Poco zbierac przeciez kosciul spi na pienadzach niech sam wylozy, po co zbierac ? I jeszcze jedno, Jezus powiedzial ze nikogo na ziemi nie mamy nazywac Ojcem (nawet jego) bo jedrn jest dla wszystkich Ojciec w niebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bozena(2003-10-10)
Reklama