UWAGA!

Jerzy Wilk zrezygnował

Szef opozycji w elbląskiej Radzie Miejskiej Jerzy Wilk zrezygnował z pracy w komisji Elbląskiego Forum Społecznego.

Przypomnijmy, inauguracyjne posiedzenie Elbląskiego Forum Społecznego odbyło się 16 stycznia. Forum, którego inicjatorem jest szef "S" Mirosław Kozłowski, powołano po to, by rozpocząć "szeroką dyskusje" o możliwości poprawy sytuacji gospodarczej miasta, przywrócenia utraconych filii urzędów administracji wojewódzkiej oraz aby wyjaśnić, czy i jak walczyć o zmianę przynależności administracyjnej Elbląga.
     16 stycznia pod przewodnictwem prezydenta Henryka Słoniny powołane zostały "stoliki", które miały się zająć opracowaniem programów wyjścia z dołka.
     Szef Klubu Radnych AWS przy Radzie Miejskiej w Elblągu Jerzy Wilk miał wspólnie z przewodniczącym elbląskiego SLD Januszem Nowakiem kierować pracą stolika gospodarczego. Do współpracy jednak nie doszło.
     - Wbrew moim sugestiom prezydent Słonina zażądał, by stolik podzielić na dwa niezależne zespoły zajmujące się bezrobociem i inwestycjami - mówi Jerzy Wilk. - Uważam, że to nieporozumienie, bo sprawy dotyczące gospodarki należy rozpatrywać łącznie, a nie w oderwaniu. Jak walczyć z bezrobociem, nie wiedząc nic o planowanych inwestycjach? - zastanawia się szef radnych AWS.
     Jerzy Wilk zrezygnował z przewodnictwa w pracach stolika gospodarczego. Zamiast niego pojawił się Mirosław Bożęcki, członek lewicowego Zarządu Miejskiego.
     - Na początku prac Forum mowa była o tym, że wszystko odbędzie się ponad podziałami i dla dobra Elbląga. Jak na razie widzę jednak, że rozwój wypadków dyktuje tylko jedna strona - mówi Jerzy Wilk.
     Raporty poszczególnych stolików poznamy za około miesiąc. Wnioski maja zostać przedstawione władzom województwa i parlamentarzystom.
     - Dzięki raportom będziemy wiedzieli, jakie są potrzeby miasta i z czego rozliczać naszych posłów - zapowiada Miroslaw Kozłowski.
     
     Zobacz także: „Bój o przyszłość miasta”
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A miało być tak fajnie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  travolta(2002-01-29)
 • Wchodzenie w uklady z SLD to jak sprzedanie duszy diablu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chce mi sie smiac(2002-01-29)
 • Sugestia, ze SLD potrafi zreformowac gospodarke jest tzw. “mokrym snem”. Zeby cos zreformowac, trzeba cos na dany temat wiedziec. Jest to sprzecznoscji z wiedza SLDwskich aparatczkow, ktorzy o gospodarce dowiedzieli sie na "szkoleniach" terenowych dla aktywu, albo na na lekcjach ekonomii politycznej.
 • To czy sldowcy mają zdolności w dziedzinie zarządzania jest w tym momencie już mało istotne. Błedem się stało, iż obecne władze pozwoliły na budowę hipermarketu. Teraz już niestety należy oczekiwać tylko agonii tego smutnego miasta. Jak pokazują doświadczenia z innych miast w promieniu ok. 4 kilometrów od takiego hipermarketa zamiera wszelka inicjatywa gospodarcza a to wróży nam w przeciągu roku po otwarciu Aholda około 1000 nowych bezrobotnych w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Smutne co ?(2002-01-29)
 • Śmiem nie zgodzić się z sugestiami niekompetencji ze strony SLD oraz chiałbym zwrócić uwagę na dorobek poprzedniego rządu od Buzka począwszy. Podejrzewam również, iż sytuacja obecna w naszym mieście i w kraju to też nie zasługa SLD. A tak przytaczając stare polskie (przedwojenne, a więc czysto kapitalistyczne) przysłowie "na chamie to i pańskie kalesony pękną" co też odzwierciedla obecnie gospodarka w Polsce za przyczyną ambitnych i szybkich reform Ło-Buzka Solidaruska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nie Solidarusek(2002-01-29)
 • Najwiekszym sukcesem KPZR (i jej sieroty PZPR) jest to, ze do dzis polityka w bylych DomoLudach jest traktowana w kategoriach walki klasowej; to czy protagonista jest AWS czy SLD jest tu sprawa trzeciwo- czwarto-planowa. Taki sposob myslenia, i zachown redukuja nas do roli kraju trzeciego swiata na poczatku XX wieku. Wagarowiczom zwracam uwage, ze jestesmy na progu XXI wieku: OBOWIAZUJA NOWE REGOLY GRY (nie mowiac o tym, ze tamte ideologie nigdy nie byly w stanie sobie poradzic z RYNKIEM).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bialo czerwony(2002-01-29)
 • Jak wygląda HOMOPOLITYKUS ELBLĄSKI każdy widzi. Obraz na wskroś ponury i smutny. Jeszcze nie widziałem przedstawiciela establishmetu (no powiedzmy) politycznego, elbląskiego z uśmiechem na ustach. Wszyscy ponurzy i smutni jak mur Szliserburga. A ludzie ponurzy to ludzie, chorzy lub ewentualnie biedni z powodów różnych niedomagań, które można by mnożyć w wymienianiu. Człowiek przyjazny i uśmiechnięty - to człowiek konsensusu, umiejący porozumieć się z współplemieńcami. Elblążanie - czemu wybieracie ludzi smutnych? To naprawdę wam się nie kalkuluje. Zacznijcie to czynić inaczej a będzie wam dane odkryć nowe spojrzenie na świat, nie tylko spode łba i z ironią. Świat jest piękny - ino trzeba to odkryć, a niektórym to przychodzi bardzo ciężko, no cóż - Lepiej być mądrym przed szkodą, niż po szkodzie. I to by było na tyle - dzisiaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-01-29)
 • Ludzie co wy wiecznie z tym hipermarketem. Żeby tam wejść trzeba mieć 300 - 500 zł. Kto je w Elblągu ma, emeryt, rencista, bezrobotny? Przestańcie z tymi kupcami, debilizmem było umieszczenie np. 100 boksów z łachami w jednym miejscu, wiadomo że nikt nie zarobi. Chcieli tak to niech się martwią sami co dalej. Raptem okazuje się, że wszystkiemu winien hipermarket, głupocie kupców też?
 • Kochany Aborygenie Miejscowy, nie zupełnie identyfikowałbym ludzi usmiechnietych i przyjaznych z ludźmi konsensusu, bo od zgody lub zgodności do konformizmu droga nie daleka, równie bliska jak do oportunizmu czyli....? Godzeniu się do okoliczności w celu uzyskania doraźnych profitów, a jeśli tak, to bardzo dziękuje - z takich ludzi usmiechnietych i przyjaznych ja rezygnuję. Wolę smutnych i mądrych, niż radosnych ugodowców, a nie daj Panie oportunistów!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  non profit(2002-01-30)
 • Domyślam się, że podział tej komisji miał służyć rozmydleniu sprawy ?!, a następnie lewica chwaliłaby się, że wszystko zostało przecież WSPÓLNIE uzgodnione !!!. WILK się w tym połapał, a KOZŁOWSKI BRNIE DALEJ !!!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-01-30)
 • Ta cała checa z Forum to pomysł Kozłowskiego który uniknął wyrzucenia z RS AWS w Elblagu za mataczenie idziałalność na szkode partii.Złozył rezygnację gdy mu sie nie udało odwołac przewodniczacego .Ciekawe z czego jeszcze zrezygnuje gdy juz wszyscy go opusczą bo nie bedą się wstydzić za jego pomysły.Mam nadzieje że zrezygnuje z przewodniczenia Elbląskiej "S" co z pewnością dobrze jej zrobi.Ale trudno odejść od koryta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tamara(2002-01-30)
 • Ta cała checa z Forum to pomysł Kozłowskiego który uniknął wyrzucenia z RS AWS w Elblagu za mataczenie i działalność na szkode partii.Złozył rezygnację gdy mu sie nie udało odwołac przewodniczacego Rembelskiego .Ciekawe z czego jeszcze zrezygnuje gdy juz wszyscy go opusczą, bo nie bedą się wstydzić za jego pomysły.Mam nadzieje że zrezygnuje z przewodniczenia Elbląskiej "S" co z pewnością dobrze jej zrobi.Ale trudno odejść od koryta za 60 baniek miesięcznie. Wilk dał nogę czekamy na dalszy rozwój tej farsy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NSZZ ZR(2002-01-30)
Reklama