UWAGA!

Jesienią będą większe możliwości dla spółdzielni

 
Elbląg, Ok. 40 elblążan wzięło udział w spotkaniu dotyczącym spółdzielczości socjalnej
Ok. 40 elblążan wzięło udział w spotkaniu dotyczącym spółdzielczości socjalnej (fot. nadesłane)

Ok. 40 elblążan wzięło udział w spotkaniu dotyczącym spółdzielczości socjalnej. Wtorkowe (18 września) spotkanie zorganizował Urząd Miejski w Elblągu oraz Stowarzyszenie ESWIP, które na co dzień prowadzi Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej.

O podstawowych warunkach, jakie należy spełniać zakładając spółdzielnię socjalną, opowiadały specjalistki z Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu. – Przy zakładaniu tego typu działalności gospodarczej niezwykle ważna jest dokumentacja, której niestety jest całkiem sporo. Jednak, aby taka przynajmniej pięcioosobowa firma mogła działać, niezbędni są ludzie, którzy potrafią ze sobą współpracować, mają wspólne wartości a przed sobą ten sam cel. Dlatego podczas spotkania mówiliśmy m.in. o roli lidera w przedsiębiorstwie społecznym – komentuje Sandra Brynda ze Stowarzyszenia ESWIP.
       Spotkanie w Ratuszu Staromiejskim zainicjował Zespół ds. Wspierania Ekonomii Społecznej działający przy Urzędzie Miejskim. Zespół dostrzega ważną rolę spółdzielczości socjalnej, która już wielokrotnie była głównym tematem jego obrad. Choć wciąż budzi wiele żarliwych emocji, które były obecne również podczas wtorkowego spotkania informacyjnego, to, jak powiedział wstępie Adam Witek wiceprezydent Elbląga, jest nadzieja na ten rodzaj przedsiębiorczości w naszym mieście.
       Szczególnie ważnym podczas spotkania był temat finansowania spółdzielni, bo tu szykują się zmiany. Na sprzęt spółdzielnia na starcie może otrzymać pieniądze z Unii Europejskiej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Funduszu Pracy. To pierwsze ze źródeł już jesienią tego roku będzie bardziej dostępne dla elblążan. W listopadzie rozpocznie się rekrutacja dla osób chcących otrzymać dotację na spółdzielnię socjalną. Pieniądze będzie przyznawać Działdowska Agencja Rozwoju. Osoby, które nie były obecne na spotkaniu, a chciałyby wiedzieć więcej m.in. o takich możliwościach, dodatkowych informacji udziela Stowarzyszenie ESWIP – ul. Związku Jaszczurczego 17, na partnerze, pokój nr 30. Osoba do kontaktu – Sandra Brynda (s.brynda@eswip.pl, tel. 55 235 33 88).
       Projekt „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” prowadzony jest przez Stowarzyszenie ESWIP ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
Jola Prokopowicz, Stowarzyszenie ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama