UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest przekonany, że dobro powraca

 
Elbląg, Dawid Chodziński
Dawid Chodziński (fot. Ania Dembińska)

W tym roku już po raz czwarty została przyznana nagroda starosty elbląskiego dla Wolontariusza Powiatu Elbląskiego. Laureatem tegorocznej edycji został Dawid Chodziński, absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku.

- W ramach wolontariatu wykonuję bardzo różne działania – mówił nagrodzony. - Poczynając od pomocy w nauce młodszym kolegom, po zbiórki żywności dla osób potrzebujących. Angażuję się także w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i w pomoc osobom niepełnosprawnym. Uważam, że warto być dla innych i jestem przekonany, że pomoc, której udzielamy innym, może kiedyś do nas powrócić.

Podczas uroczystego wręczenia nagrody, które odbyło się w Starostwie Powiatowym podczas piątkowej (20 grudnia) sesji Rady Powiatu, sylwetkę nagrodzonego przybliżyła zgromadzonym Wioletta Janas, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu. Zaprezentowała laureata i opowiedziała, czym się zajmuje. Jest m.in. zaangażowany w szkolny klub wolontariusza, bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, pomaga chorym dzieciom, prowadzi zajęcia z dziećmi w grupach przedszkolnych, porządkuje zaniedbane groby, działa na rzecz zwierząt i ekologii. Zaangażowanie Dawida Chodzińskiego w wolontariat zostało w tym roku docenione także w ramach tegorocznej, lokalnej edycji konkursu Ośmiu Wspaniałych, podczas której został wybrany do reprezentowania miasta i gminy Pasłęk na szczeblu ogólnopolskim.

Nagroda dla Wolontariusza Powiatu Elbląskiego jest przyznawana od 2016 r. Laureaci otrzymują ją za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wolontariatu. Stanowi ona formę podziękowania za bezinteresowną, nieodpłatną działalność na rzecz osób potrzebujących na terenie powiatu.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama