UWAGA!

Jest przekonany, że dobro powraca

 Elbląg, Dawid Chodziński
Dawid Chodziński (fot. Ania Dembińska)

W tym roku już po raz czwarty została przyznana nagroda starosty elbląskiego dla Wolontariusza Powiatu Elbląskiego. Laureatem tegorocznej edycji został Dawid Chodziński, absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku.

- W ramach wolontariatu wykonuję bardzo różne działania – mówił nagrodzony. - Poczynając od pomocy w nauce młodszym kolegom, po zbiórki żywności dla osób potrzebujących. Angażuję się także w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i w pomoc osobom niepełnosprawnym. Uważam, że warto być dla innych i jestem przekonany, że pomoc, której udzielamy innym, może kiedyś do nas powrócić.

Podczas uroczystego wręczenia nagrody, które odbyło się w Starostwie Powiatowym podczas piątkowej (20 grudnia) sesji Rady Powiatu, sylwetkę nagrodzonego przybliżyła zgromadzonym Wioletta Janas, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu. Zaprezentowała laureata i opowiedziała, czym się zajmuje. Jest m.in. zaangażowany w szkolny klub wolontariusza, bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, pomaga chorym dzieciom, prowadzi zajęcia z dziećmi w grupach przedszkolnych, porządkuje zaniedbane groby, działa na rzecz zwierząt i ekologii. Zaangażowanie Dawida Chodzińskiego w wolontariat zostało w tym roku docenione także w ramach tegorocznej, lokalnej edycji konkursu Ośmiu Wspaniałych, podczas której został wybrany do reprezentowania miasta i gminy Pasłęk na szczeblu ogólnopolskim.

Nagroda dla Wolontariusza Powiatu Elbląskiego jest przyznawana od 2016 r. Laureaci otrzymują ją za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wolontariatu. Stanowi ona formę podziękowania za bezinteresowną, nieodpłatną działalność na rzecz osób potrzebujących na terenie powiatu.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama