UWAGA!

Jest takie miejsce w Elblągu...

 Elbląg, Jest takie miejsce w Elblągu...
fot. Mikołaj Sobczak

Są takie miejsca w Elblągu, gdzie - gdy przyciśnie nagła potrzeba - można się wypróżnić. A wiadomo, że kiedy się zachce, to nie ma takiej siły, trzeba i już... Szczególnie tuż przy Starym Mieście.

W zasadzie zdjęcie do tego tekstu mówi wszystko. Taki obrazek znajdziemy prawie w centrum Elbląga. Tuż obok obelisku upamiętniającego ofiary Sprawy Elbląskiej, seminarium i parkingu znajduje się miejsce, z którego korzysta wiele osób. Tuż za żółtym budyneczkiem w krzakach znajduje się "miejscówka", którą upodobali sobie imprezowicze wracający z "baletów" na Starym Mieście. Miejscówkę muszą dzielić z osobami w kryzysie alkoholizmu i bezdomności. Wydawać by się mogło, że miejsce jest ukryte przed oczami niepowołanych osób, ale... Wystarczy mocniej wciągnąć powietrze... żeby trafić.

  Elbląg, Jest takie miejsce w Elblągu...
fot. Mikołaj Sobczak

Między żółtym budynkiem a parkingiem walają się potłuczone butelki po alkoholu rożnego rodzaju, pieluchy z zawartością, nie licząc „zwyczajnych“ śmieci. Trzeba też uważać, że nie trafić na "dwójeczkę" lub wymiociny. Z redakcyjnych obserwacji wynika, że miejsce jest sprzątane, ale chyba zbyt rzadko... Tak przynajmniej myślimy, bo liczba śmieci jest mniej więcej stała... Ale jakby właściciel sprzątał częściej, to na pewno by nie zaszkodziło.

Ile takich miejsc jest w Elblągu? Ukrytych przed wścibskimi oczami osób niepowołanych, także tych, którzy powinni dbać o czystość. Niestety, ale nie jesteśmy optymistami. Miejscówka przy żółtym budynku będzie istniała, bo tak naprawdę nikomu nie przeszkadza.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Problemem są małpy zostawiające taki chlew - oczywiście nie tylko w tym miejscu. W zasadzie w każdym "przejściu" lub zaułku elbląskim jaki jest jako tako schowany od widoku z ulicy są pety, butelki, odchody itp.
 • Patoelektorat już tak ma. im się należy. Hashtagi: #Hahaha
 • To jest problem kultury człowieka (bądź raczej jej braku) Tylko kultura różni nas od dzikich zwierząt, a dzikie zwierzęta załatwiają swoje potrzeby często w sposób dużo lepszy niż ludzie. O takich wiem tylko, że od niedawna masowo chodzą na wybory i nam wybierają też takich jak oni.
 • Należy ustawić na terenie miasta dostateczną ilość wolno stojących obiektów typu TOI TOI, koniecznie w oświetlonym miejscu. Wydatek spory, gdyż dochodzi opróżnianie, praktycznie co 2-3 dni, lecz niezbędny dla czystości pięknego Elbląga. Dawniej były dostępne WC w lokalach, a obecnie, tylko dla gości, zatem skutki, jak widać na załączonym obrazku. Jedynie muchy są zadowolone. Hashtagi: #Roman
 • A potem w Toi-Toj brązowe napisy na ścianach? Buraka nie zmienisz żadnym sposobem
 • takich miejsc jest więcej, zapraszam na spacer wzdłuż rzeczki - start przy Szpitalu Na Zw. Jaszczurczego, menelnia, syf, to samo przy z drugiej strony przy wieżowcach od Grunwaldzkiej
 • Zachęcam Redakcję do zajęcia się tematem dostępu zwłaszcza w okresie wakacyjnym do WC nie tylko w obrębie starego miasta bo przed wojną w tym mieście... to nie tylko WC ale i łaźnie były w dostępne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  0
  Kat_Na_Idiotów(2022-08-04)
 • Od tego praworządna redakcjo jest sowicie opłacana przez miłościwie panującego straż miejska pilnująca ładu i porządku w mieście Jak zwykły Kowalski ma syf to przyjedzie czterech wystawić mandat, jak jest syf u kolegów z ratusza to ani mru mru
 • Wiata śmietnikowa przy parkingu przy Urzędzie Miejskim. Permanentny szalet
 • widać że pracownicy spółek po zamechu mają ciąg do alkoholu, frustracja, obawa o pracę, może trzeba psychologa
 • Właściciel ma sprzątać???? Nie dziwię się jemu że nie sprząta... no chyba ze to jego kupy!!! Sprzątanie przez właściciela nic tu nie zmieni bo za dwa dni będzie to samo. Płot z pastuchem elektrycznym może pomoże.
 • Nad Jarem, Piękne Stare Lipy, tuż przy Przychodni Zdrowia na ul. Myliusa polecam służbom; zieleni miejskiej, porządkowym, sanitarnym jak i policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  okonamaroko(2022-08-04)
Reklama